Czym usuwać zabrudzenia? Utknąłeś .. masz problem techniczny? Pozwól nam pomóc …

Phil Jones – Menedżer Prochem Europe – Trener Szkoleniowy

Zespół trenerów Prochem ma duże doświadczenie w zakresie prania wykładzin, tapicerki i czyszczenia podłóg twardych. Nauczy Cię czym usuwać zabrudzenia.Trenerzy pracują w bliskim kontakcie w branży czystości, odpowiadając na pytania techniczne na co dzień, odwiedzając miejsca czyszczonych powierzchni wszędzie tam, gdzie istnieje szczególne zapotrzebowanie oraz ścisła współpraca z producentem, finalnie poradzenie z problemem.

„Miałem telefon od klienta i mieli wyciek z dyspensera wody w ich biurze. Nie widziałem tego, ale mówią, że spowodowało to zabrudzenie na dywanie. Wiem, że wykładzina dywanowa to taka twarda, jaką zwykle mają w szkołach. Czy mieliście podobne przypadki, a jeśli tak, czy mogę to wyczyścić? ”

czym usuwać zabrudzenia

„No dobrze, po pierwsze, woda tak naprawdę nie powoduje plam.

To co zazwyczaj się dzieje, gdy dochodzi do wycieku..  woda przemacza  znajdujący się w obrębie wykładziny podbicie i piasek wniesiony z butów, a gdy wysycha i wyparowuje, tworzy znak pierścienia (lub przypływu). Znak jest zwykle mocno widoczny w koloże lekko brązowym, co jest spowodowane przebarwieniem z podłoża .

„Spryskaj małą ilość Multi Pro lub Stain Pro i wykonaj test transferu zabrudzenia ręcznikiem papierowym. Jeśli pojawi się transfer zabrudzenia, spłucz i traktuj tak samo, jak przy ogólnych zabrudzeniach na wykładzinach dywanowych: stosując dobrą i mocną aplikacje prespraya,  jak Multi Pro, wetrzej i zostaw w celu penetracji preparatu na 5-10 minut a następnie wypłucz ekstrakcyjnie. Jeśli występuje duże stężeni brudu w podłożu i efekt jest ciągle niezadowalający powtórz proces.

Jeśli nie ma transferu zabrudzenia, potraktuj wykładzinę Browning Prescription B175: jest to środek przeciw brązowieniu i żółknięciu tkanin.
„Nanieś B175 produkt na powierzchnie, wetrzej za pomocą szczotki ręcznej lub walcowej, zostaw na 10-12 minut, następnie wypłucz ekstrakcyjnie roztworem B109 Fibre & Fabric Rinse.

„Pies naszego klienta wskoczył do samochodu po długim spacerze ze skaleczoną łapą i zostawił ślady krwi na siedzeniach. Właściciel próbował usunąć plamy, ale nie miał szczęścia. Czy jest coś, co mogę zrobić, żeby klientowi pomóc?

„Nie możemy pomóc z bólem łapy, jednak możemy odnośnie siedzenia: krew jest białkiem, tak jak w przypadku wszystkich innych wycieków białek, żywności, napojów itp. można użyć B144 Stain Pro. Odplamiacz w tym przypadku będzie rozbijał zawartość białka we krwi, a następnie można go wypłukać, najlepiej zimnym rozcieńczonym roztworem B109 Fibre & Fabric Rinse lub wodą.

Jeśli pozostanie brązowe „zabarwienie” lub jeśli masz do czynienia ze starymi plamami krwi, musisz zneutralizować resztki zawartość żelaza z krwi. Idealnym produktem to tego typu plam jest mocno kwaśny środek do usuwania rdzy B198. Po starannym nałożeniu bezbarwnego żelu, wypłucz roztworem Fibre & Fabric Rinse, zimną lub letnią wodą.
Na koniec, w celu dezynfekcji obszaru, użyj Microsan D500, który zabija bakterie i wirusy, takich jak MRSA, Herpes Simplex, HIV-1, wirusowe bakterie wątroby typu B i wiele innych.
Uwaga – Pamiętaj, jeśli poproszono Cię o usunięcie dużej ilości wszelkich rozlanych płynów z krwi lub płynów ustrojowych, ważne jest prawidłowe przestrzeganie procedur BHP. Usuwając płyny ustrojowe, takie jak krew, zanieczyszczasz swoją maszynę, węże i narzędzia ręczne. Jeśli nie jesteś przeszkolony w zakresie zagrożeń biologicznych, rozważ ponownie przyjęcie zlecenia.

Muszę usunąć zabrudzenia po koktajlu owocowym jeszcze w tym tygodniu. Czy traktuję to tak samo jak wyciek kawy?

W tego typu koktailach raczej będą białka, takie jak mleko lub jogurt, a także barwniki, z którymi można się uporać dokładnie w ten sam sposób.

Proponuje zacząć od naniesienia Stain Pro, odczekać 5 minut i wypłukać ekstrakcyjnie za pomocą Fibre & Fabric Rinse lub innym detergentem do ekstrakcji, w zależności od włókna dywanu.
Jeśli po płukaniu ciągle znajdziesz lekko widoczne kolorowe barwniki na włóknie, może to być naturalne zabarwienie pigmentem znajdującym się w owocach.

W takim przypadku – rozważ zastosowanie odplamiacza E400 Red Rx. To jest zmywacz do usuwania barwników organicznych znajdujących się w jedzeniu i napojach. Podnieś koniec aplikatora na nakrętce do góry i nanieś niewielką ilość na zabarwienia, delikatnie wetrzyj szczotką i ponownie wypłucz odkurzaczem piorącym.

Weź pod uwagę – taka czynność może być przeprowadzona nie więcej niż 3 razy, w przeciwnym wypadku odplamiacz może mieć wpływ (zabrać barwnik) na zmienię kolorów włókien w dywanach i tapicerkach. Ponadto Red Rx powinien być stosowany tylko na białych, gładkich, beżowych i naturalnych dywanach o jasnych i pastelowych kolorach.
Opcjonalnie, alternatywnym rozwiązaniem jest użycie Red Rx z metodą gorącego żelaza.

(Jeśli nie jesteś tego pewien, odwiedź stronę pomocy technicznej czyszczenia na stronie www.prochem-uk.com, aby uzyskać więcej informacji). 

Mój klient wyszedł z ogrodu i miał na swoim bucie mokre czerwone płatki, kolor przeniósł się na dywan z beżowej wełny. Czy Stain Pro pomoże?

Zastosuj procedure odplamiania jak powyżej przy użyciu odplamiacza Red RX E400

Czy możesz doradzić? Zostałem wezwany do wyczyszczenia beżowego wełnianego dywanu położonego w głównej sypialni w bardzo ładnym domu. Jako prespray użyłem S708 Contract Carpet Prespotter, a następnie S775 Extraction Plus do spłukania. Wynik wyglądał świetnie, ale wróciłem następnego dnia po telefonie od klienta. Pojawiły się brązowe plamy w niektórych obszarach dywanu. Co tu jest nie tak? Czy to przesiąkły zabrudzenia z podłoża?

Spokojnie, jest to wykonalne.

Prawdopodobnie jest to reakcja na zbyt alkaliczne stężenie użyte w tym miejscu. Jest to częsta reakcja na dywanach wełnianych podczas stosowania mocnej chemii bez jej późniejszej neutralizacji. Spróbuj użyć Browning Prescription B175 jako odplamiacza, a B109 Fibre & Fabric Rinse jako środka płuczącego.
To powinno usunąć problem. 

Mam wełniany dywan Laura Ashley w kolorze szarym z różowymi wzorami. Cały dywan zaplamiony jest  sokiem pomarańczowym i plamami z wina. Do wybawiania plam użyłem B144 Stain Pro oraz wypłukałem wodą z dodatkiem S776 Double Clean. Na początku był fajny efekt, ale teraz pojawiły się brązowe łaty. Co mam zrobić?

Stain Pro to absolutnie odpowiedni odplamiacz do użycia, ponieważ działa na wszystko na bazie białka oraz plamach takich jak jedzenie, napoje, krew, kał i wymiociny, więc jest to dobra opcja. Płukanie ekstrakcjne za pomocą S776 Double Clean oznaczało, że podbicie wniknęły zbyt alkaliczne tzn zbyt mocne środki dla wełny.
Aby rozwiązać ten problem, należy ponownie wyprać i nanieść jako prespray B175 Browning Prescription, następnie wypłukać B109 Fibre & Fabric Rinse.

Witam – muszę wyczyścić szary dywan z polipropylenu, ale ma dużo plam z curry.
Jakie będzie najlepsze rozwiązanie?

Sugerujemy, abyś użył B144 Stain Pro jako głównego odplamiacza, używaj szczotki – po czym spłucz B109 Fibre & Fabric Rinse. Teraz, zastosuj E400 Red Rx, używając gorącego żelazka i lekko wilgotnego białego ręcznika , zostaw nagrzane żelasko na kilkadziesiąt sekund, odcień powinien zniknąć.

Zostałem poproszony o wyczyszczenia wnętrza windy we wspólnym bloku mieszkalnym. Powiedziano mi, że jest tam dywan i pachnie okropnie. Jak sobie z tym poradzę?

Najlepiej pozbyć się tak dużej ilości twardych* pozostałości, jak to tylko możliwe, w stanie suchym.

Rozważ zastosowanie B144 Stain Pro na tym obszarze. Jest to środek do usuwania białek, który poradzi sobie z jedzeniem, napojami, krwią, wymiocinami, kałem itd. Wszystkie są białkami, a w windzie jest większe ryzyko rozlań i zostawiania odpadków.

Odczekaj 10-15 minut, dla penetracji środka, a następnie spłucz płynem B109 Fibre & Fabric Rinse, odpowiednio rozcieńczonym w urządzeniu ekstrakcyjnym. Nie zapomnij o neutralizacji zapachowej czyszczonej powierzchni.

Najlepszą opcją jest naniesienie jako końcowy oprysk Fibrefresh A275 na do widzenia.  Jest to biologiczny neutralizator zapachu który zawiera bakterie i bioenzymy. Bakterie zjadają resztki organiczne których nie udało się usunąć ekstrakcyjnie, zazwyczaj źródło powstawania brzydkiego zapachu.

W niedługim czasie będę miał zlecenie w domu opieki związane z praniem, usuwaniem moczu i ogólnych plam z dywanu z polipropylenu. Jakie prepraraty będą najlepsze do takich prac? Czym usuwać zabrudzenia?

B112 Neutra-Soft jest środkiem czyszczącym do ekstrakcji dywanów, neutralizatorem moczu, dezodorantem i środkiem do płukania w jednym. To twoje rozwiązanie.

Musisz rozcięczyć product 1:100 czyli zmieszać 100 ml z 10L wody w zbiorniku maszyny.

Przed przystąpieniem do ekstrakcji należy użyć S709 Multi Pro jako wstępnego natrysku i spłukać dywan z polipropylenu Neutra Soft. W domu opieki, prawdopodobnie będzie wiele trudnych do pokonania plam, ale pamiętaj, że wszystko, co jemy, pijemy jest oparte na białku, a Stain Pro może być stosowany w większości tych przypadków. Nie zapomnij o odplamiaczu na trudne plamy z moczu Urine Neutraliser.