Czyszczenie ekstrakcyjne – SIŁA PROSZKU!

Wiele profesjonalnych firm często podwykonawców stawiają na detergenty do płukania w proszku, zamiast płynów. Głównym uzasadnieniem jest cena. Phil Jones, Menedzer ds. Sprzedaży oraz Instruktor Szkoleniowy Prochem, dzieli się swoją opinią..

Często sproszkowane detergenty mogą iść znacznie dalej ze względu na stopień rozcieńczenia i wyższe stężenie. Jeśli nie masz dostępu płynów lub ekipa czyszcząca najzwyczajniej nie ma czasu na właściwe dozowanie, możesz skorzystać z łatwiejszej formy aplikacji i odmierzać właściwe proporcje załączoną miarką w każdym wiaderku 4kg.

Proszek zawsze mieszamy z gorącą wodą i rozpuszczamy w czystym pojemniku, a następnie dodajemy do zbiornika.

Jeśli detergenty w płynie są przelewane, koszt środków chemicznych może być wyższy, jednocześnie na dywanach, tapicerkach lub wykładzinach obiektowych może również zostać zbyt wiele osadu.

Prochem Europe oferuje zróżnicowaną gamę sproszkowanych detergentów, które poradzą sobie w większości sytuacji, od ekonomicznej wersji, do bezpiecznego produktu z prawdziwej wełny, poprzez środek czyszczący o wysokiej zasadowości, aż po w pełni wielofunkcyjny detergent / proszek 4 w 1.

Nasz najlepiej sprzedający się detergent w proszku to S776 Double Clean

Idealnie nadaje się do zastosowania w systemach spalinowych lub ekstraktorach przenośnych do tego jest bardzo skuteczny w przypadku bardzo zabrudzonych dywanów, pozostawiając świeży zapach cytrusów i mięty.

Jednak to dzięki zaawansowanej recepturze i zawartym składnikom – jest to najlepiej sprzedający się proszek firmy.

Poświęcono czas i wysiłek, łącząc jego wysokogatunkowe anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne. Buforowane wypełniacze alkaliczne wspomagają zdolność łamania największych zabrudzeń, zwiększając siłę czyszczącą w kontakcie z kwaśnymi zabrudzeniami.

Dodane inhibitory korozji, utrzymują pompę ciśnieniową i wszelkie części mechaniczne z orurowaniem czyste, i to Double Clean naprawdę dostarcza.

Aby uzyskać doskonałe wyniki mocno zabrudzonego obszaru, użyj prespray-u S709 Multi Pro, S710 Trafficlean lub S789 Power Burst ( rozcieńczenie zgodne ze wskazówkami na etykiecie) przed płukaniem ekstrakcyjnym za pomocą Double Clean.

PAMIĘTAJ Nie śpiesz się: przygotowanie wstępne, naniesienie prespray-u i jego wtarcie, a następnie krótki czas oczekiwania, sprawia, że ​​praca detergentem do płukania (proszek lub płyn) jest łatwiejsza i daje najlepsze rezultaty.

Wymieszaj pomiędzy 3 – 6 poziomowych miarek proszku w 35-litrowej maszynie ekstrakcyjnej, takiej jak Steempro Powerflo lub Powermax.

S777 Crystal Green jest jednym z najpopularniejszych produktów Prochem i jest idealny do silnie zabrudzonych lub tłustych wykładzin. Używany również w maszynach spalinowych Truck Mount oraz przenośnych odkurzaczach do ekstrakcji, zawiera niejonowe środki powierzchniowo czynne i ma ziołowy zapach cytryny. Sam w sobie bardzo dobry efekt zapachowy można zwiększyć przez dodanie właściwego rozcieńczenia B117 Lemon Refresh, do roztworu roboczego płukanki. Jeśli korzystasz z 35-litrowej maszyny ekstrakcyjnej, takiej jak Steempro Powerflow lub Powermax, dodaj od 3 do 4 miarki, aby uzyskać doskonałe wyniki.

czyszczenie ekstrakcyjne

Jeśli korzystasz z 35-litrowej maszyny ekstrakcyjnej, takiej jak Steempro Powerflow lub Powermax, dodaj od 3 do 4 miarki, aby uzyskać doskonałe wyniki.

Specjalnie opracowany detergent w proszku przeznaczony na rynek komercyjny, S778 Heat Wave do użytku na syntetycznych dywanach i wykładzinach przemysłowych. Zawiera dużo środków zmiękczających wodę, wzmacniaczy alkaicznych, zapewniając prawdziwy impuls do czyszczenia, Zawarte inhibitory korozji, podobnie S776 chronią żywotność części roboczych maszyny, takich jak pompy, zawory i dysze / końcówki natryskowe.

Stabilny w wysokich temperaturach pozostaje klarowny bez krystalizowania w maszynach z podgrzewaczem lub generatorem pary. Niektóre produkty w bardzo wysokich temperaturach mogą powodować powstawanie pozostałości które mogą blokować dysze i końcówki dysz.
Rewelacyjne efekty na mocno zatłuszczonych wykładzinach obiektowych.

3 do 4 płaskich miarek zapełni maszynę o pojemności 35 litrów gwarantując bardzo dużą moc czyszczącą

W przypadku wykładzin z żywej wełny / wełny mieszanej lub odpornych na plamy dywanów i tapicerek nylonowych należy wybrać produkt do płukania ekstrakcyjnego WoolSafe, taki jak S780 Fibresafe Gold.

Wełna mogą zostać łatwo uszkodzona, jeżeli regularnie będzie czyszczona środkami zasadowymi (pH powyżej 10), które mogą potencjalnie mieć wpływ na jej barwę, często powodując brązowienie powłoki celulozowej. Regularne czyszczenie nieodpowiednimi produktami może również powodować łamliwość oraz łatwiejsze plamy na włóknach.

Niższe poziomy pH (poniżej pH 10), buforowe i samo-neutralizujące środki powierzchniowo czynne pozwalają również bezpiecznie czyścić tapicerki premium oraz dywany orientalne o ile mogą być czyszczone na mokro. S780 Fibresafe Gold. Dla najlepszych rezultatów należy wcześniej poddać działaniu B107 Prespray Gold zatwierdzony przez WoolSafe.

Na koniec, jeśli preferujesz produkty wielofunkcyjne, rozważ C409 Pure Clean tzw. kapsułki w proszku. Pojedynczy, bezzapachowy proszek jest w pełni zdolny do użycia jako prespray; czyszczenie ekstrakcyjne; do czyszczenia na sucho, bonetowania lub jako odplamiacz. Produkt antyalergiczny przyjazny dla klienta, bez mydła – bez enzymów. Może być stosowany w ekstaraktorach przenośnych jak Steempro Powerflo lub Powermax lub systemach Truck-Mount.