Czyszczenie skórzanej tapicerki

Skóra jest wspaniałym i naturalnym materiałem, który jest wytrzymały i zazwyczaj naszym drogim meblem luksusowym. Jednak niewłaściwe czyszczenie może spowodować kosztowne uszkodzenia.

Jak więc mieć pewność, że nasze stare plamy na skórzanej tapicerce nie będą „ukrywane”?

Odpowiedź tkwi w podwójnej technice czyszczącej Prochem Europe.

Najpierw powinniśmy użyć E672 Leather Cleaner, środek czyszczący do tapicerki i odżywka w jednym. Jasne mleczko zawiera specjalistyczne środki powierzchniowo czynne oraz wysokiej jakości olej kostny. Ceniony przez mistrzów rzemiosła skórzanego ze względu na właściwości pielęgnacyjne: odżywia, odnawia, impregnuje i zabezpiecza skóry naturalne. Przywraca elastyczność nawet bardzo suchym skórom.

Dodatkowo jest lekko kwaśny, specjalnie opracowany do czyszczenia gładkich, pigmentowanych skór o przyjemnym lekkim zapachu cytryny.
(ważne jest, aby pamiętać, że nie jest zalecany do skór anilinowych)

Oto jak najlepiej wykorzystać wykorzystać produkt do maximum:

1. Przede wszystkim dokładnie przetestuj produkt. Wykonaj test stabilności koloru na skórzanej tapicerce.

Czyszczenie skórzanej tapicerki

2. Wetrzyj środek czyszczący w skórę za pomocą okrągłych ruchów.

3. W obszarach silnego zabrudzenia aby je poluzować i rozpuścić tłuszcze warto użyć szczotki Tampico (włos naturalny).

4. Teraz przygotuj roztwór Prochem B109 Fibre & Fabric Rinse rozcieńczony w 50 ml na litr wody. Zanurz czystą bawełnianą ściereczkę w roztworze, a następnie wyciśnij aż stanie się wilgotna. Następnie wytrzyj dokładnie wcześniej czyszczony obszar, aby usunąć brud i pozostałości środka czyszczącego.

Teraz możemy przejść do najlepszej części czyli obróbki wykończeniowej, W tym wypadku dla tapicerki skórzanej to aplikacja E675 Leather Conditioner.

Takie końcowe wykończenie procesu odżywia skórę i zastępuje naturalne oleje usunięte podczas czyszczenia. Oprócz naturalnej -działa również bardzo dobrze na gładkiej skórze pigmentowanej, przywracając elastyczność i pomagając chronić przed pękaniem i plamami.

Kluczowym punktem tego nietłustego produktu jest jego oszczędne używanie (mniej znaczy lepiej!)

1. Po pierwsze, (jak zawsze) wykonujemy test na transfer kolorów.

2. Teraz równomiernie rozprowadź E675 na skórze za pomocą lekko wilgotnego białego ręcznika.

3. Pozostaw preparat do wyschnięcia na pięć minut, a następnie wytrzyj go czystym białym ręcznikiem. Zadanie wykonane! E675 Leather Conditioner nie jest kleisty, i nie wymaga polerowania.

Twoi klienci będą zachwyceni nowym obliczem ich skórzanej tapicerki, wyczyszczonej naturalnie – odżywionej dogłębnie – zaimpregnowanej na długi czas. Efekt nagrodzi cię większą ilością zleceń w przyszłości. Czyszczenie skórzanej tapicerki okazuje się stosunkowo łatwe.

Przeczytaj także artykuł o praniu tapicerki.