Czyszczenie twardych podłóg – jak to zrobić w łatwy i bezpieczny sposób…

Twarde podłogi potrafią stanowić ogromne wyzwanie dla wielu niedoświadczonych firm sprzątających w temacie czyszczenie twardych podłóg.
Różne środowiska mogą oznaczać inną chemię potrzebną do radzenia sobie z zabrudzeniami i pokonania trudności takich jak czyszczenie twardych podłóg.
W użyciu są odmienne konstrukcje podłóg i nie wszystkie są tak samo łatwe do czyszczenia: na przykład wykładziny gumowe uważane są za wrażliwe chemicznie jeśli chodzi o czyszczenie, ponieważ kurz, zabrudzenia i płyny łatwo w nie wnikają.Czyszczenie twardych podłóg

Popularne środki chemiczne i proszki do czyszczenie twardych podłóg  niszczą je, drapią, powodują matowienie (niszczą je np. aceton, terpentyna). Plam nie można trzeć twardą szczotką, ponieważ w tym miejscu wykładzina zmatowieje. Z kolei druciak podrapie taką wykładzinę…. Do czyszczenia twardych podłóg i ich pielęgnacji na pewno pomocne będą profesjonalne środki czyszczące firmy Prochem, np C255 Prorinse przyda się do usuwania smug z linoleum (po wyschnięciu podłogi nałożyć emulsję ochronną R602 Proseal oraz emulsję nabłyszczają C503 Proshine).

Podejmując się zadania takiego jak czyszczenie twardych podłóg trzeba pamiętać, że istnieje wiele różnych rodzajów takich powierzchni, np:

kuchnie komercyjne narażone są na zabrudzenie olejem, tłuszczem i żywnością. Tam doskonale sprawdzi się np. D488 Powerclean firmy Prochem,czyli silnie skoncentrowany zmywacz alkaliczny do wielu zastosowań, od czyszczenia małych przyborów do usuwania tłuszczów z podłóg i maszyn. Powerclean nadaje się do czyszczenia betonu, linoleum, kafli, malowanych ścian, podłóg kuchennych w restauracjach, podłoży winylowych, pokryw kuchenek i wszelkich zmywalnych powierzchni.
centra rozrywki różnią się pod względem użytkowania: w kawiarniach występują zabrudzenia z żywności i napojów, mocne zabrudzenie ścieżek komunikacyjnych, ślady obuwia treningowego i inne. Usunięcia wielu z nich możemy się podjąć używając B195 Coffee Stain Remover. Jest to kwaśny odplamiacz przygotowany specjalnie do zwalczania plCzyszczenie twardych podłógam z kawy, herbaty, coli, piwa oraz innych brązowych i żółtych przebarwień na wykładzinach i tapicerkach. Przeznaczony jest do bezpośredniego stosowania na plamę. Nadaje się do dywanów, wykładzin i tkanin z włókien naturalnych lub sztucznych oraz do innych powierzchni po uprzednim wypróbowaniu.

• baseny i szatnie – można tam często spotkać dużo kamienia i śladów mydła, i tam można użyć (co prawdą ostrożnie i w ograniczonym zakresie) Prochem Truck Mount Descaler E551, odkamieniacz i środek odwapniający do usuwania osadów kamienia.

 

• lotniska i szkoły z kolei muszą radzić sobie z wzmożonym ruchem pieszym,śladami gumowych kół wózków i z błotem, a także często plamami z kawy itp.
Tam świetnie sprawdzi się Prochem Trafficlean S710, super mocny koncentrat do wstępnego zmiękczania i miejscowego czyszczenia silnie zabrudzonych powierzchni dywanów i wykładzin przed praniem właściwym. Preparat Trafficlean zawiera silnie działającą mieszaninę środków powierzchniowo czynnych i wodnych rozpuszczalników, które skutecznie usuwają błoto i tłuszcz.

• opieka zdrowotna: płyny ustrojowe, wycieki leków, duży ruch pieszy i problemy z odkażaniem. Tam również należy użyć kilku, czy kilkunastu środków czyszczących i niezwyle ważny jest dobór wyposażenia i środków czyszczących w zależności od czyszczonej powierzchni i potrzeb.

Jakby tego było mało, firmy te często działają przez całą dobę, co stwarza problem ze znalezieniem czasu na czyszczenie twardych podłóg.
Wszystkie twarde podłogi mają odmienne problemy z użytkowaniem.

Weźmy np marmur, który jest powszechnie stosowany w hotelach na Bliskim Wschodzie, ale jest stale atakowany przez piasek wdmuchiwany z wiatrem lub wnoszony na butach. Jest to problem, któCzyszczenie twardych podłógry zostałby rozwiązany w dużej mierze przez prawidłowe maty wejściowe, ale wtedy psuje się estetyczny wygląd podłogi-tak często twierdzą właściciele budynków.Faktem jest, że pracownicy mogą czyścić marmur przez cały dzień i noc, ale gdy zostanie porysowany i zmatowiony, będzie wymagało wiele wysiłku i dużo czasu, aby go naprawić.
Czyszczenie twardych podłóg jest też trudne ze względu na to że takie powierzchnie są też często bardzo mocno eksploatowane – wysokie obcasy, ślady zadrapań, guma do żucia, aż po upuszczanie ciężkich przedmiotów mogą czasami sprawić, że nie da się ich już odpowiednio naprawić.

Warto zauważyć też, że czyszczenie twardych podłóg to trudny i nierzadko skomplikowany proces, więc powinien być on przeprowadzany systematycznie, aby zapewnić, że podłoga będzie wyglądała dobrze i spełniała swoją rolę.
Większość śladów lub zabrudzeń można usunąć przy użyciu właściwych metod i produktów, ale nie we wszystkich przypadkach. Specjaliści branży sprzątającej to niestety nie cudotwórcy.

Marka Prochem oferuje szeroką gamę maszyn do czyszczenie twardych podłóg, sprzętu, akcesoriów, specjalistycznych produktów chemicznych do czyszczenie twardych podłóg i dywanów.

Tym, co motywuje klientów do powrotu do tej firmy,  jest doświadczenie, którym firma można się z nimi podzielić.
To „wspólne doświadczenie” ma formę szkolenia: wiedza i sposób dzielenia się nią są kluczowe dla wyjaśnienia potencjalnemu nowemu klientowi, co jest możliwe i wykonalne, a co nie. Celem szkolenia jest poznanie, bądź uaktualnienie wiedzy z zakresu metod czyszczenia dywanów i wykładzin oraz nabycie wiedzy dotyczącej technologii czyszczenia w zależności od materiału.
Jak widać czyszczenie twardych podłóg to bardzo trudne zadanie i warto poświęcić czas aby dowiedzieć się o tym troszkę więcej.

Jeśli chcesz się rozwijać i poznawać nowe techniki oraz najlepsze produkty na rynku, to szkolenie firmy Prochem jest właśnie dla Ciebie! Tam napewno dowiesz się wszystkiego co ważne w temacie: czyszczenie twardych podłóg