Historia marki Prochem, czyli jak powstała najlepsza chemia piorąca.

Od trenera do biznesowego giganta w branży czystości.

Historia marki Prochem zaczyna się dokładnie w 1931 roku, właśnie wtedy urodził się Ron Tilley, założyciel firmy i innowator branży czystości. Kiedy Tilley zaczynaHistoria marki Prochemł wiązać się z tą branżą, przemysł czyszczenia dywanów praktycznie nie istniał, a historia marki prochem miała dopiero zacząć nabierać wiatru w żagle. W 1959 roku dołączył do Servicemaster jednak w wyniku urazu kręgosłupa 3 lata później Ron nie mógł już pracować jako zwykły pracownik. Dlatego w firmie utworzono stanowisko trenera, w którym odnalazł się on idealnie.

Nauka i pomoc innym stała się pasją Tilley’a, otworzył on firmę o pierwotnej nazwie „Professional Chemical & Equipment Company Ltd” i postanowił na dobre wejść w kursy z zakresu czyszczenia dywanów, tapicerki i podłóg. Początkowo spotkania odbywały się w starym klubie Victory w Londynie i były one odbierane bardzo entuzjastycznie. Wtedy historia marki Prochem już zaczęła się rozwijać z bardzo dużą szybkością.

Ze względu na ogromne korzyści jakie szkolenia przynosiły sprzątaczom, Ron coraz bardziej zagłębiał się w tę branżę co okazało się być bardzo twórcze w opracowaniu techniki prezentacji Rona. To ona stanowiła jego zwycięską formułę. Gdy firma zmieniła swoją nazwę na funkcjonującą do dzisiaj „Prochem”, Tilley postanowiHistoria marki Prochemł otworzyć linie telefoniczną stanowiącą pewnego rodzaju pomoc techniczną, a idąc za juz nie małą sławą, ludzie z branży szybko przyszli do Prochemu po porady. Momentalnie doprowadziło to do błyskawicznie rosnącej sprzedaży pierwszych ekstraktorów piorących. Steemeasy była jedną z pierwszych tego typu maszyn dostępnych na rynku brytyjskim, a chwilę później Prochem zostało znakiem towarowym marki.

Dzięki bardzo trafnej decyzji z otwarciem linii telefonicznej Prochem bardzo szybko zbudował ogromną bazę klientów. W 1977 roku do firmy dołączył syn Rona, Alan Tilley i było to kolejnym kamieniem milowym w historia marki Prochem. Alan słusznie zauważył, że mając większe laboratoria mogą prowadzić badania nad nowymi recepturami i środkami chemicznymi, a dzięki temu mogliby mieć jeszcze większy wpływ na rynek, i tak też się stało.

W 1994 roku firma przeniosła się do jeszcze większych pomieszczeń w Chessington, gdzie mieli możliwość dużo większej produkcji, magazynowania, rozwoju produktów, sprzedaży i serwisu sprzęu. W nowym budynku powstało również dwu piętrowe centrum szkoleniowe w którym już dziesiątki tysięcy uczestników szkoliło się z zakresu prania i czyszczenia.

Obecnie Prochem Europe stał się jednym z największych brytyjskich dostawców specjalistycznych technologii i rozwiązań w zakresie czyszczenia, a także jednym z największych komercyjnych dostawców szkoleń dla branży sprzątającej na całym świecie. W 2012 roku firma otrzymała Królewski Nakaz Nominacji dla Królowej Anglii na dostawę środków do czyszczenia dywanów. W 2015 roku firma uzyskała akredytację brytyjskiej normy EN ISO 14001: ważnej dla biznesu, a także uspokajającej dla klientów, aby mieć pewność, że kupują rozwiązania czyszczące od producenta o certyfikowanym poziomie świadomości ekologicznej. I tak historia marki Prochem trwa do dziś i nie wygląda na to aby miała się zakończyć.

Historia marki Prochem

Historia marki Prochem jest ciekawa? Spraw, że historia Twojej firmy będzie jeszcze lepsza! Chętnie pomożemy Ci się rozwijać! Dowiedz się więcej!