Impregnacja drogich dywanów. Jak robić to prawidłowo?

Czyszczenie i impregnacja drogich dywanów.
W wielu mieszkaniach, domach a nawet firmach znaleźć można dywany, których zakup wiązał się ze sporym wydatkiem finansowym dla ich posiadaczy. Niestety, nawet bardzo drogie i luksusowe wyroby tego typu, z biegiem czasu tracą swoje walory estetyczne i stają się bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz plamy. Aby przywrócić tym produktom ich dawny wygląd, warto jest skorzystać ze skutecznych rozwiązań i postawić na najnowszą technologię jaką jest impregnacja drogich dywanów. impregnacja drogich dywanów

Niestety, nie każda firma sprzątająca może sobie poradzić z tak trudnym i wymagającym zadaniem, jakim jest konserwacja i impregnacja drogich dywanów z  najwyższej jakości materiałów, ponieważ nierzadko są one narażone na uszkodzenia dotyczące krawędzi, które to z kolei wynikają z nadmiernego ucisku znajdujących się na nim mebli lub przydeptywania przez użytkowników.
Lance Martin z CPS (Caimpregnacja drogich dywanówrpet Preservation Services) – firmy zajmującej się renowacją i czyszczeniem ekskluzywnych dywanów, tapicerek i mebli opowiedział nam o swojej ostatniej pracy w północnym Londynie, gdzie miał za zadanie zabezpieczyć firmowy dywan o wartości 5000 funtów. Jego największy konik to właśnie impregnacja drogich dywanów, i to właśnie on jest najlepszym specjalistą w tym zakresie.

„Zdarza się, że zaproszeni goście przychodzą z kanapkami, winami, kawą , więc właściciele w końcu zrozumieli, że trzeba chronić taką inwestycję, jaką jest drogi dywan”.
Lance do impregnacji użył Prochem Fluoroseal® CF Carpet Protector. Ten wysoce skuteczny impregnat z technologią kationowego fluoropolimeru nadaje się do ochrony większości tkanin i dywanów, które można czyścić na mokro, jest zatwierdzony przez WoolSafe i gotowy do użycia bez rozcieńczania. Zawiera Dupont Zonyl Carpet Protector i substancję blokującą powstawanie plam. Nowa technologia fluoropolimerowa po aplikacji tworzy materiał wodoodporny i zapewnia trwałą ochronę, która otacza każde włókno. Dywan lub wykładzina staje się mniej podatna na kurz, brud i plamy wszelkiego typu.
Na zdjęciach widać, jak Lance nakłada impregnat za pomocą sprayu, wciera go w dywan i pozwala mu wyschnąć.To zagwarantuje, że dywan przez wiele miesięcy będzie zabezpieczony.
Jak zawsze, umowy jakości na sprzątanie ekskluzywnych pomieszczeń wymagają niebanalnych rozwiązań, a firma Prochem oferuje bardzo szeroki zakres chemikaliów, które skutecznie i szybko wykonają każde, nawet najtrudniejsze zadanie.

Przekonaj się jak ważna jest wiedza w temacie: impregnacja drogich dywanów!

impregnacja drogich dywanów