W tym wydaniu:

Przegapiłeś ostatnie wydanie? Możesz przeczytać, wchodząc tutaj

Dobra robota dla naszych Dystrubutorów Roku!

The Cleaning Show – historyczne targi, wiemy, tym razem zamierzamy poruszyć temat tutaj, oceniając w skrócie system do czyszczenia wykladzin i powierzchni płaskich CR2, jak również na potężny ekstraktor 500 psi Endeavour zaprezentowany na Imprezie w Londynie w marcu 2017.

Targi na Plus – to daje nam możliwość gratulowania naszym „Dystrybutorom Roku 2016”, z których wielu dołączyło do nas na stoisku, aby odebrać nagrody.

Gratulujemy więc Trafalgar Cleaning Equipment i Dublin Chemical Direct, odpowiednio Dystrybutorowi i Międzynarodowemu Dystrybutorowi Roku, a także Avica UK, Tower Supplies and Cleaners Warehouse, którzy byli jednymi z laureatów nagrody „Exceptional Sales Award” „.

Odwiedzający stoisko albo pochwalili Endeavor, ponieważ używali go, albo byli ciekawi, o co całe zamieszanie chodziło. Tak czy inaczej, odbiór tego super-mocnego odkurzacza pozostaje charakterystycznie zawsze entuzjastyczny.

Podobnie, Nasze nowe rozwiązanie technologiczne dla czyszczenia łazienek i innych mokrych obszarów, które zazwyczaj czyscimy przy pomocy mopa i szczotki, maszyne CR2- można również zastosować do czyszczenia dywanów.

Maszyna CR2 „Multi-Surface” umożliwia czyszczenie toalet, pisuarów i podłóg w toaletach bez brudzenia rąk. Nie ma potrzeby nawet mieszania chemicznego, ponieważ pojemnik z roztworami przymocowuje się do obudowy maszyny w celu automatycznego dozowania podczas pracy.

Więcej na ten temat w przyszłym wydaniu.

Uzupełniając powyższe narzędzia i akcesoria oferujemy również pełną game opryskiwaczy BIRCHMEIER, narzędzi ręcznych i akcesoriów.

Na wszystkie pytania obejmujące sprzętu, porad i szkoleń, zespół Prochem Europe będzie do Panstwa dyspozycji. Zapraszamy!

Korytarze – ułatwiają długi spacer

Zapytaj każdego technika – długie, wyłożone wykładziną korytarze, duże wykładziny i sale konferencyjne mogą być dość trudne.

Oto pakiet rozwiązań Prochem, gdzie lżejsza praca polega na czyszczeniu długiego dywanu – a także na twardych podłogach, które wymagają wyszorowania i wysuszenia.

Zastosowana technologia składa się z ruchomej szczotki obrotowej Polaris z ruchomymi slotami ssącymi z wężem przedłużającym AC1041 połączonym z rurką ssącą Scoegee Scrub PM2505 .

Dzięki gamie Polaris masz duży wybór. Występuje w czterech różnych rozmiarach, w zależności od pojemności, szerokości szczotek i silników próżniowych, ale wszystkie są wyposażone w pompę 120 psi.

Polaris 500 i 700 mają jeden silnik próżniowy 2 Komorowy -Lamb; 500 ma szerokość czyszczącą 14 cali i pojemność 19 litrów; 700 ma szerokość czyszczenia 17 litrów i pojemność 26,5 litra.

Większe są modele 800 i 1200 wyposażone w podwójne 2-stopniowe silniki i 19-calową szerokość czyszczenia (uwaga: 800 ma pojemność 30 litrów, gdzie 1200 ma pojemność 45 litrów).

 

Podłącz dowolne jedną z tych maszyn za pomocą węża AC1041 i lancy do szorowania (powyżej), a będziesz miał dopasowany idealny zestaw, ta kombinacja pozwala nie tylko na szybkie i łatwe przejścia na dużych powierzchniach pokrytych wykładziną, ale także na twardych podłogach z płytek czy laminatu.

Obracalna głowica pozwala na szorowanie chemikaliami takimi jak Alkleen lub Powerclean w przypadku tłustej kuchni lub mocno zabrudzonych łazienek z twardą szczotką po stronie głowy. Następnie spłucz i osusz podłogę za pomocą strony ssącej głowicy, zbierając ścieki do zabrudzonego zbiornika na wodę.

Nagle praca staje się dużo lżejsza!

Najnowszy impregnat hydrofobowy zapewnia podwójną akcję po pielęgnacji.

Prochem właśnie wprowadził na rynek zupełnie nowe rozwiązanie do opieki wyczyszczeniu, które chroni dywany i tapicerkę klienta przed zabrudzeniem i plamami.

Wykładzina dywanową i tapicerke teraz zaimpregnujeszjednym produktem.  B130 Fluoroseal® CF zastępuje zarówno Fluoroseal® Plus, jak i Aqua Seal Fabric Protector, w oparciu o kationową technologię fluoropolimerową zapewniającą trwałą ochronę zabrudzeń i uporczywych plam.

Wysokiej jakości profesjonalny impregnat do dywanów i tapicerki Fluoroseal CF chroni włókna, zapewniając doskonałą odporność i ochronę przed błotem i zalaniem płynami na bazie oleju i wody, z dodatkową korzyścią, że produkt można stosować zarówno na dywanach, jak i na tapicerce.

Gotowy do użytku, Fluoroseal CF nadaje się do stosowania na większości nowych lub świeżo czyszczonych dywanach, wykładzinach dywanowych i tkaninach podatnym czyszczeniu na mokro, podlegających wstępnemu przetestowaniu i ocenie ryzyka. Impregnat jest zatwierdzony przez WoolSafe.

Fluoroseal CF dostępny jest teraz w opakowaniu 5 litrów .

Najnowsze Sapphire największy klejnot w koronie

Truck Mount spalinowy 870SS 5 lat gwarancji

Pięć lat po wprowadzeniu na rynek – Prochem Europe świętuje wprowadzenie asortymentu Sapphire w najnowszym wariancie: najlepsza w dziedzinie technologii czyszczenia spalinowego do samochodów ciężarowych z wysokim ciśnieniem.

Nowy system czyszczenia dywanów i tapicerki  Sapphire 870SS chłodzony cieczą z potrójnym napędem – zapewnia więcej ciepła, więcej próżni i większe ciśnienie niż jakakolwiek inna jednostka z serii Sapphire.

Trwałość i wydajność tego wysokociśnieniowego urządzenia czyszczącego napędzają najwyższej jakości komponenty, w tym profesjonalny 1,6-litrowy silnik benzynowy Hyundai, trzyprzewodowy system kogeneracji, zapewniający godzinami bez przerw, mocne i konsekwentne czyszczenie na największych zleceniach.

Jako jeden z najpotężniejszych dostępnych Truck Mount, wydajność 870SS jest w stanie przekroczyć oczekiwania, a kluczowe funkcje obejmują wysokowydajną trójpłatową dmuchawę o wyporowym wydatku, super mocną pompę HTS2016S produkującą 5,6 GPM, opatentowany system odwiertu termicznego z konstrukcją cewki rurowej i kontrolą termostatyczną, zdolną do jednoczesnego obsługiwania dwóch narzędzi do czyszczenia powierzchni, utrzymując pełne ciepło i ciśnienie.

870SS jest najwyższej klasy ekstraktorem z gamy Sapphire. Początkujący mogą zdecydować się na opcję mniejszą jak Sapphire Rage , teraz z nowym chłodzonym powietrzem układem napędowym pasów, który idealnie nadaje się do zastosowania w branży czyszczenia dywanów na samochodach typu „start-up” lub jako ulepszenie z przenośnych urządzeń do montażu na ciężarówkach. Wysokiej jakości komponenty bez kompromisów oraz doskonałe ciepło i najnowocześniejsza technika są dostępne w przystępnej cenie.

Obecnie dostępnych jest sześć opcji do wyboru w asortymencie Sapphire. Wszystkie są zbudowane na wyjątkowej wąskiej platformie, która w pełni wykorzystuje dostępną przestrzeń w istniejącym samochodzie dostawczym lub umożliwia przeniesienie do mniejszego, bardziej paliwooszczędnego pojazdu.

Każdy model zawiera innowacyjną technologię wymiennika ciepła, która wychwytuje i zatrzymuje ciepło w sposób wydajny i zapewnia precyzyjną kontrolę, zapewniając stałe rozwiązanie do czyszczenia na gorąco.

Maszyny są łatwe w serwisowaniu, wszystko jest w zasięgu nie ma części większej niż 10 cali od zewnątrz, dzięki czemu wszystkie pasy, filtry, spusty oleju i inne punkty serwisowe znajdują się w na wyciągnięcie ręki.

Ekstraktory Truck Mount Prochem Sapphire mają również wyjątkową konstrukcję chłodzenia pasów w ramie, która wydłuża żywotność pasa, zmniejszając koszty konserwacji.

Zapraszamy !

Lepki problem.. nie dla Citrus Gel

Kochana na całym świecie, guma do żucia nie jest już tak lubiana, jeśli chodzi o sprzątanie.

Według Stowarzyszenia Samorządów Lokalnych w Anglii, podczas gdy przeciętny koszt kupna gumy do żucia wynosi około 3 pensów, przekładając sprawę odwrotnie usunięcie kosztuje  już około £ 1.50 czyli 50x więcej

Problem zużytych gum jest najbardziej dotkliwy w miastach i miejskich ośrodkach kultury. Londyński Westminster Rady nagłaśnia problem. Informuje o prawie trzech milionach sztuk corocznie rzucanych na ulicach West End.

Rozwiązaniu problemu na pewno nie pomże wprowadzenie ograniczeń na sprzedaż produktów aerozolowych zawierające wodorofluorowęglowodory (HFC), które mają być zakazane z końcem 2018 roku ze względu na ich wkład w globalne ocieplenie.

Prochem Europe w konsekwencji planuje przerwać produkcję w aerozolu G240 Chewing Gum Remover, jednak nie odbije się to na jakości klientów. W naszej ofercie posiadamy równie skuteczną alternatywą z zakresu usuwania gumy do żucia.

Jednorazowa aplikacja na problem E840 Citrus Gel, mieszanki rozpuszczalnika na baze ekstraktów z cytrusów oraz detergentu w żelu usunie przyczyny rozlanego oleju, tłuszczu, smoły, gumy i innych tłustych i lepkich substancji na dywanie i tapicerce. Dzięki dużej zawartości rozpuszczalników na bazie cytrusów Citrus Gel można bezpiecznie stosować w wielu miejscach. Jest to odplamiacz w żelu dzięki czemu skuteczniej usuwa przyczyne problemu działając na powierzchni włókien, unikając w ten sposób przemoczenia, odklejania się wykładzin od lateksu i kleju.

Specyfikacja:  pH 5, pojemnik  1 Ltr, roztwór gotowy do użycia!

Pranie na wodzie

Wraz z nadejściem lata zespół w firmie Banbury, Pro-Clean, pracuje na wodzie. Tylko nie mów im, że się „kręcą” …

Po latach zaniedbań, brytyjskie kanały zostały przywrócone do życia dzięki większej liczbie osób pomagających w czyszczeniu terenu, czy to w czasie wolnym czy nawet po prostu podczas zwykłego spaceru i kuflu piwa.

To odrodzenie zainteresowania przyniosło także więcej zadowolenia właścicielom marin, agentom, dostawcom łodzi i wypożyczalni łodzi typu Calcutt w Warwickshire.

40ft wypożyczalnia łodzi w Calcutt

Wąskie sprzątanie łodzi = miejsce na wagę złota!

Wąskie sprzątanie łodzi = miejsce na wagę złota!

Zlokalizowana w Napton Junction, gdzie spotykają się Grand Union i Oxford Canals, 40-letnia firma prowadzi wypożyczalnie łodzi – flotę 15 wąskich jednostek. Szerokość około 6 stóp i długość do 60 stóp, a wraz z całą rodziną na pokładzie, łodzie mogą się szybko zabrudzić szczególnie w mokry dzień.

Dlatego latem ubiegłego roku Calcutt poprosił Pro-Clean o wyczyszczenie wnętrza łodzi. To, co zaczęło się jako jednorazowe czyszczenie, teraz stało się regularną podróżą do mariny dla Neila Webbera z Pro-Clean i jego zespołu.  W sezonie zazwyczaj zajmują się sześcioma łodziami na tydzień.

„Klient sam czyścił łodzie, ale użyty ekstraktor zabierał mu trzykrotnie więcej czasu niż moglibyśmy osiągnąć to co osiągamy dzięki naszemu sprzętowi wykorzystującemu chemikalia Prochemu, więc teraz jesteśmy stałymi bywalcami kanału” – mówi Neil, dodając – ale zamiast bałaganu, robimy na odwrót! ”

Neil powołuje się na rozwiązania Prochem jako idealny pakiet do tego zadania. „Używamy Trafficlean do dywanów – które są na ścianach i podłodze! – wraz z Neutra-Soft , Neutralizatorem moczu i szamponem do prania na sucho .

I nie jest to niezwykle trudna praca: „Bardzo często przestrzenie do pracy są ograniczone, a w niektórych miejscach wykonuje się dużo pracy na czworakach” – potwierdza Neil. „Ale uwielbiamy naszą pracę i jesteśmy w tym najlepsi”.

Rozwiązania Prochem na pokładzie

Rozwiązania Prochem na pokładzie

Wtedy, kiedy nie czyszczą tapicerki u bankierów, zespół Neila znajduje się w zupełnie innym otoczeniu.

Specjalizujemy się również w czyszczeniu biobójczym, nie zdezynfekowane płyny organiczne narażają ludzi na niebezpieczeństwo, wymaga to starannego, wykwalifikowanego i szybkiego reagowania.

Pro-Clean zapewnia profesjonalną, dyskretną usługę czyszczenia urazów i miejsc przestępstw w Oxfordshire i West Midlands, a także w całej Wielkiej Brytanii.

„Weszliśmy w ten w biznes w 2013 roku i po trzydniowym szkoleniu z National Association of Crime Scene Cleaners w Bristolu zaczęliśmy realizować własne projekty wraz z pracą w imieniu stowarzyszenia” – mówi Neil.

„Różnie się zmienia. Niedawno zadzwoniono do nas z wezwania prywatnego właściciela, aby poradzić sobie z domem, który był używany jako przysadka narkotykowa – usunęliśmy prawie tysiąc igieł z tego miejsca i siedemdziesiąt jeden worków na śmieci.

„Kolejny polegał na wyczyszczeniu domu, którego nieżyjący właściciel leżał nieodkryty przez trzy tygodnie, a ostatnio na dnie szybu windowego, w którym pechowy inżynier spadł i znów nie znaleziono go – dopiero dwa tygodnie później.”

Neil (w środku) z kolegami (oboje zwanymi Neil) na stoisku Prochem Europe podczas pokazu czyszczenia w 2017 roku

Neil (w środku) z kolegami (oboje zwanymi Neil) na stoisku Prochem Europe podczas pokazu czyszczenia w 2017 roku

Nic dziwnego, że zespół przechodzi „full CSI” z rękawiczkami, maskami i kombinezonem. Rozwiązania Prochem ponownie odgrywają ważną rolę w oczyszczaniu.

Neil mówi: ” To bardzo wymagający proces czyszczenia, więc naprawdę potrzebujesz skutecznych rozwiązań. Odrdzewiacz na przykład bardzo dobrze radzi sobie z krwią. ”

Firma rodzinna działająca od 1989 roku, Pro-Clean jest także pierwszą przystanią dla wielu domów i firm w Banbury, Oxfordshire, Northamptonshire i Warwickshire, szukających profesjonalnego sprzątania z osobistym akcentem.

„Od łóżek do rezydencji, takich jak Aynhoe Park, każdego dnia dostajemy coś innego”, śmieje się Neil – wyraźnie mistrz niedomówienia!

http://www.calcuttboats.com/ 
http://www.pro-clean.org/

 

Roy z The Rovers

Minęło trochę czasu, odkąd ktoś krzyknął „Foul, Ref!” Roy Pardoe. Ale to było dawne życie …

Dla wielu, Roy Pardoe, który przeszedł na emeryturę po 22 latach pracy w Prochem, był twarzą firmy świadczącej usługi sprzątania w całej południowej Anglii, której obszar sprzedaży rozciągał się od Kornwalii i Wysp Normandzkich do odległych zakątków hrabstwa Kent.

Roy dołączył do Prochem z Hoover. Dyrektor zarządzający Prochem, Alan Tilley, zauważył go z występów w telewizji jako sędziego ligi pierwszej na byłym stadionie Wembley i Highbury. Wydawało się, że zna się na rzeczy!

Po latach pracy, teraz Roy powiesił swoje buty – i w imieniu wszystkich jego przyjaciół i kolegów z branży życzymy mu bardzo szczęśliwej emerytury.