Loading...
Loading...

W tym wydaniu:

Przegapiłeś ostatnie wydanie? Możesz przeczytać, wchodząc tutaj

Oferta Powermax – Dopóki mamy produkty na magazynie, zaoszczędź trochę pieniędzy!

Kup sobie prezent na Boże Narodzenie! Nie zwlekaj, zasługujesz na to!

Sprawdź naszą promocję na wspaniałą maszynę Steempro Powermax SX2100 150 psi.

Dzięki połączeniu w sobie podwójnego 3-stopniowego silnika ssącego z bardzo trwałą pompą indukcyjną o mocy 150 psi jest to idealna maszyna ekstrakcyjna o wysokiej mocy do wykładzin dywanowych, przeznaczona dla pojedynczego operatora, wyposażona w duży 35-litrowy zbiornik na roztwór czyszczący, zamknięta w kompaktowej obudowie dla uzyskania maksymalnej skuteczności i mobilności.

Maszyna ta reprezentuje najwyższy poziom techniki wśród profesjonalnych ekstraktorów brudu z wykładzin dywanowych i przez cały miesiąc możecie ją kupić za jedyne 2.495,- funtów brytyjskich + VAT w porównaniu z normalną ceną w kwocie 2.695,- + VAT.

Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej

*Ta Oferta jest ważna do 31 grudnia 2017r. *Maszyna jest dostępna u dealerów uczestniczących w promocji.

czyszczenie dywanów

Nowy Katalog Produktów

prochem polska

Nie możesz się doczekać żeby się dowiedzieć co rok 2018 przyniesie profesjonalistom od czyszczenia?

Nie czekaj dłużej – Katalog Prochem Europe 2018 przechodzi właśnie przez ostatnią fazę produkcji (druk szczotkowy) w wydawnictwie zanim zostanie przedstawiony swoim wymagającym czytelnikom w styczniu 2018r.

Wypatruj obszernych informacji, dotyczących innowacji z branży profesjonalnego czyszczenia od firmy Prochem, zamieszczonych w pierwszym wydaniu e-magazynu w Nowym Roku.

Nie pozwól aby zimowa pogoda przeszkadzała Ci w pracy!

Znacząco chłodniejsza pogoda w styczniu i w lutym jest w zasadzie normą w Wielkiej Brytanii, tak więc jest to dobry czas aby zacząć troszczyć się o maszyny i akcesoria potencjalnie wrażliwe na niskie temperatury.

Większość sprzętu tego rodzaju zawiera komponenty mosiężne i plastikowe sprawiając, że technologia ta jest wrażliwa na temperatury ujemne. Zamarznięte pompy i pękające mosiężne złącza są bardzo powszechną przypadłością podczas zimnej pogody, tak więc najlepszą praktyką będzie w każdym przypadku przeniesienie swojego sprzętu do środka, do ogrzewanego pomieszczenia.

Nawet najmniejsza ilość wody może rozszerzać się w warunkach temperatur ujemnych i powodować pęknięcia we wrażliwym sprzęcie po jego zamarznięciu, a wynikające z tego uszkodzenia mogą wymagać kosztownych napraw i, co ważniejsze, mogą powodować okresy przestoju. Jest to coś czego akurat nie potrzebujesz w chwili gdy taka pogoda na wszystkie sposoby powoduje chaos u Twoich klientów. Nie wystarczy przykryć swojej maszyny kołdrą lub kocem: te urządzenia nie mają źródła ciepła, więc nie będą pozostawać w stanie rozgrzanym.

narzędzia prochem

Możesz zapobiec zamarzaniu wody w urządzeniu, dodając roztwór środka zapobiegającego zamarzaniu. Po prostu przepompuj go przez maszynę – ale nie zapomnij go wypłukać zanim przystąpisz do czyszczenia wykładziny dywanowej lub tapicerki!

Maszyny montowane na samochodach dostawczych również nie są odporne na mróz. Należy unikać przepuszczania powietrza przez wymienniki ciepła, dlatego ponownie spróbuj dodać środek zapobiegający zamarzaniu do urządzenia lub użyj termostatycznie sterowanego podgrzewacza wewnątrz swojego vana. Podobnie jak w przypadku urządzeń przenośnych, przed przystąpieniem do właściwej pracy (czyszczenia) należy przepłukać urządzenie. (Sprawdź nasz poniższy poradnik dotyczący zimowej ochrony urządzeń montowanych na pojazdach dostawczych).

Lance i narzędzia ręczne należą do rzeczy najczęściej uszkadzanych przez warunki zimowe. Często są one pozostawione w furgonetkach, a ich zawory i rurki mają otwory o bardzo małej średnicy, więc nawet najmniejsza ilość wody spowoduje wiele uszkodzeń. Więc znowu, nie zapomnij o nich, weź je do domu.

Jak w przypadku niezamarzającego płynu w układzie chłodniczym, którego używasz w swoim vanie aby go ochronić i przetrwać zimę, tak i w tym przypadku możesz również użyć takich preparatów aby ochronić swoje maszyny ekstrakcyjne zamontowane w vanie.

czyszczenie prochem

Aby wprowadzić płyn niezamarzający do obiegu, uruchom maszynę ekstrakcyjną z wyłączoną pompą pomocniczą.

Teraz włącz pompę podającą roztwór czyszczący, a następnie włóż do zbiornika na wodę otwarty koniec węża podłączonego do pompy i wypompuj z tego zbiornika połowę zawartości.  W dalszej kolejności wyjmij ze zbiornika otwarty koniec węża i wlej 2 litry płynu niezamarzającego do zbiornika na wodę.

Uruchom maszynę na 10 minut aby płyn niezamarzający mógł recyrkulować w obiegu maszyny. Na koniec wyłącz pompę podającą roztwór czyszczący i wyłącz maszynę.

Aby usunąć płyn niezamarzający z maszyny zamontowanej na samochodzie dostawczym uruchom maszynę upewniając się, że pompa pomocnicza jest wyłączona.

Włącz pompę podającą roztwór czyszczący, a następnie włóż do zbiornika na wodę otwarty koniec węża podłączonego do pompy i wypompowuj dopóki zbiornik na wodę nie będzie pusty (wlej płyn niezamarzający do jakiegoś pojemnika i przechowuj do ponownego użycia).

Teraz włącz pompę pomocniczą i przepłucz maszynę do momentu, w którym w obiegu nie będzie już płynu niezamarzającego. Na sam koniec wyłącz pompę podającą roztwór czyszczący, wyjmij ze zbiornika otwarty koniec węża i wyłącz maszynę.  Zrobione!

Ale nie tylko twoje maszyny wymagają opieki podczas mroźnych zimowych miesięcy.  Niektóre produkty chemiczne są również wrażliwe na ekstremalne temperatury.

Należy zachować szczególną uwagę, aby nie dopuścić do zamarznięcia chemikaliów w części bagażowej vana lub w zamykanym schowku.

Zamrażanie / rozmrażanie produktów chemicznych może wpływać na ich stabilność i parametry techniczne. Po zakończeniu codziennej pracy przechowuj swoje środki chemiczne w pomieszczeniu, w chłodnym i suchym miejscu, w temperaturze wyższej niż +5° C, ale niższej niż +30° C.

Nie chcesz przecież aby zobaczyć następnego ranka, że twój środek do czyszczenia wykładzin dywanowych jest teraz zmrożonym ciałem stałym!

Nowości, jakie już wkrótce zaprezentuje Prochem!

Nowy System CR2 do „Bezdotykowego” Czyszczenia i Odświeżania Wielu Rodzajów Powierzchni. Jest to prosta technologia czyszczenia dla profesjonalistów od czyszczenia, która daje bardzo dobre wyniki bez brudzenia sobie rąk przez personel.

Wydaje się, że „bezdotykowa” technologia czyszczenia została wprowadzona po to aby być nowym cudownym dzieckiem pod względem innowacji i już najbliższą wiosną Prochem Europe wprowadzi na rynek taki system dla toalet i innych mokrych powierzchni, który sprawi, że nie będziemy już więcej potrzebować mopów i szczotek, i który – z pomocą lancy do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Nowa maszyna firmy Prochem CR2 Multi-Surface umożliwia czyszczenie sedesów, pisuarów i podłóg w ubikacjach bez brudzenia sobie rąk przez personel. Nie ma nawet potrzeby mieszania środków chemicznych ponieważ pojemnik na roztwór czyszczący jest tak wpasowany w obudowę maszyny aby dozowanie przebiegało automatycznie  podczas jej pracy. Będąc praktycznym rozwiązaniem system CR2 wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom na ciągły rozwój produktów z branży utrzymywania higieny, w szczególności w sektorach takich jak ochrona zdrowia, przygotowywanie posiłków i domy opieki. Sektory te podlegają silnej regulacji przez legislatorów oraz są stymulowane przez coraz wyższe standardy czystości, higieny, zdrowia i bezpieczeństwa, a co za tym idzie przez oczekiwania aby redukować zużycie zasobów z coraz większym udziałem recyklingu.

narzędzia prochem

Firma Almar nie ma dosyć szkoleń produktowych firmy Prochem

Spójrzmy prawdzie w oczy – prawdopodobnie nie ma lepszego miejsca, aby mieć do czynienia ze specjalistycznymi dywanami i tkaninami niż pływanie na wielkim jachcie kosztującym wiele milionów funtów.

Taki jacht nie jest łatwo dostępny dla wielu osób – ale pomarzyć zawsze można!

Kiedy działy zajmujące się obsługą techniczną jachtów u najbogatszych klientów firmy Almar CN pytały o szkolenia dotyczące czyszczenia i konserwacji wnętrz jachtów, to ta barcelońska firma, zajmująca się serwisowaniem marin i dystrybucją produktów czyszczących, skontaktowała się z firmą Prochem aby ta zaczęła świadczyć swoje usługi.

prochem polska

Oprócz dostarczania wysokiej klasy środków czyszczących, firma Almar CN jest wiodącym producentem i naprawcą niestandardowych tekstyliów, w tym pokrowców dla łodzi ratunkowych i tapicerek mebli pokładowych oraz uniformów załogi na rynku mega jachtów.

Kierownik ds. Sprzedaży Helen Verron wraz z dyrektorem ds. Sprzedaży w Prochem Europe, Philem Jonesem postanowił opracować trzy dedykowane szkolenia dla załogi oparte na konkretnych potrzebach klientów dotyczących wełny, jedwabiu oraz bambusowych dywanów i tkanin.

Prezentacje, trzy wydarzenia w ciągu dwóch dni, odbyły się na pokładzie dwóch statków, a także na lądzie w Porcie Tarraco w rodzinnym mieście firmy Almar, i wzięło w nich udział ponad pięćdziesięciu członków załogi z kilku różnych statków, w tym ze 124-metrowego jachtu „Katara” (widocznego na poniższym zdjęciu).

prochem polska

Szkolenie prowadzone przez Phil’a i Helen pozwoliło uczestnikom dogłębnie zrozumieć których środków chemicznych Prochem’u używać i jak one działają, jak również zrozumieć jakie są korzyści ze stosowania włókien wełnianych i jedwabiu oraz jak się nimi opiekować, a wreszcie szkolenie to zawierało praktyczne sposoby usuwania plam spowodowanych przez rzeczy podejrzewane najczęściej o to, że je wywołały (takie jak rozlana kawa, czerwone wino i curry), ale także szkolenie to obejmowało skutki przebywania gości co pozwoliło znaleźć ślady ich stóp!

Najważniejszym punktem programu i najbardziej interesującym dla załóg (i jednego kapitana, który był obecny na szkoleniu), był system do czyszczenia na sucho oparty na miksturze chemicznej Prochem C803 Fiberdri®. Łatwość użycia tego systemu do utrzymania czystości, o niskiej zawartości wilgoci, była oczywista gdy chodzi o czyszczenie bardzo delikatnych włókien dywanowych na pokładzie wielu super jachtów. Oznaczony jako WoolSafe czyli BezpiecznyDlaWełny, preparat Fiberdri to specjalnie opracowana, wysokiej jakości, mikstura chemiczna do czyszczenia na sucho oraz pochłaniacz plam pochodzących z rozlanych płynów, przeznaczony do wykładzin dywanowych i dywanów.

Zawiera składniki biodegradowalne, przyjemny zapach i jest przeznaczony do pochłaniania zabrudzeń i wilgoci, umożliwiając użycie wykładzin dywanowych natychmiast po zakończeniu czyszczenia. Jest to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujesz aby kajuty były szybko dostępne dla kolejnych gości. Fiberdri nakłada się i delikatnie wszczotkowuje we włókna dywanu (zwłaszcza jedwabne), a następnie pozwala się na absorpcję brudu przez miksturę. Następnie pozostawia się miksturę na 30 do 40 minut zanim przystąpimy do odessania, które usuwa miksturę zmieszaną z brudem.

Dwa inne produkty, które wzbudziły zainteresowanie podczas prezentacji to A217 Ultrapac Renovate i E400 Red Rx.

Tkaniny i wykładziny na statkach są narażone na tzw. znaki filtracyjne pochodzenia węglowego (lub liniowe lub punktowe ciemne plamy pochodzenia węglowego) z powodu związków węgla zawartych w spalinach wytwarzanych przez silniki statków; powietrze przemieszczające się wewnątrz statku przenosi związki węgla osadzające się na włóknach i pokryciach tkanin mebli pokładowych.

Po natryśnięciu środek A217 Ultrapac Renovate działa w ten sposób, że osłabia przyczepność związków węglowych do tkanin dzięki czemu tkanina taka może być następnie przepłukana roztworem środka B109 Fibre & Fabric Rinse przy użyciu maszyny do czyszczenia ekstrakcyjnego gorącą wodą.

Red Rx został okrzyknięty wybawcą dla personelu zajmującego się sprzątaniem, ponieważ został stworzony do usuwania czerwonych barwników do żywności i czerwonych napojów, takich jak czerwone wino, co zostało określone jako największy problem.

Jeśli czerwone plamy po winie pozostaną po zastosowaniu środka B144 Stain Pro, wówczas zastosowanie Red Rx może pomóc w usunięciu koloru. Red Rx może być stosowany albo „na zimno”, po prostu poprzez bezpośrednie nałożenie go na plamę, a następnie przepłukanie, lub „na gorąco”, poprzez zastosowanie metody transferu ciepła (patrz poniżej).

red rx prochem

Kto zobaczy ten uwierzy: te zabiegi czyszczące zaimponowały załogom uczestniczącym w kursach – Phil i Helen otrzymali stosowne gratulacje!

Aby uzyskać więcej informacji, przejrzyj sekcję „Czyszczenie, Poradniki Techniczne”, dotyczącą usuwania plam, na stronie internetowej Prochem’u.

dystrybucja prochem

Firma Cleaning Warehouse kupuje kompleksową ofertę Prochem’u

czyszczenie dywanów wykładzin

Biznes z siedzibą w Wolverhampton kupuje produkty marki Prochem od kilku lat.

Ale zapotrzebowanie na coraz więcej środków chemicznych Prochem’u wzrosło w takim stopniu, że nadszedł czas aby kupować i oferować „kompleksową ofertę”, mówi rzecznik firmy Cleaning Warehouse Adam Davies.

„Nasz magazyn jest teraz zapełniony produktami Prochem’u”, mówi Adam. „Nasza witryna internetowa jest również aktualizowana aby zawierać również te dodane linie produktowe.”

Adamowi podoba się pomysł sprzedawania kompleksowej oferty.

chemia do prania

JOHN BABB, Administrator ds. Sprzedaży

Magazynowanie „kompleksowej oferty Prochem’u”

„Prochem przoduje i doskonali się w sprzedaży systemów; łączenie środków czyszczących i maszyn czyszczących w jednej ofercie sprawia, że nam i klientom łatwiej jest zrozumieć co można osiągnąć w zakresie czyszczenia gdy powie się nam w jaki sposób te dwa komponenty oferty wzajemnie się uzupełniają”, wyjaśnia, dodając, że on jako dystrybutor pozyskuje mnóstwo stałych klientów dzięki środkom chemicznym takim jak B144 Stain Pro, S777 Crystal Green, B130 Fluoroseal® CF oraz dzięki modelom maszyn z serii Steempro.

Ta, założona dziesięć lat temu przez byłego pracownika kontraktowego zajmującego się zawodowo czyszczeniem, Andy’ego Cartwrighta, firma rodzinna zatrudniająca 12 pracowników, działa mocno w swojej biznesowej niszy zaopatrując w chemikalia i artykuły pomocnicze odbiorców w północno-zachodniej Anglii.

Rola szkolenia w tym podejściu polegającym na sprzedawaniu klientom kompleksowej oferty nie jest pomijana w firmie Cleaning Warehouse, a oni sami z entuzjazmem informują o regionalnych dniach szkoleniowych i wspierają te dni organizowane przez Prochem Europe w Birmingham i w Manchesterze.

Wzrost leży u podstaw ciągłej potrzeby posiadania coraz większej powierzchni do prowadzenia biznesu: firma musiała przenieść się trzy razy w ciągu ostatnich pięciu lat aby spełnić wymagania dotyczące coraz większej kubatury ich biznesu!

www.thecleaningwarehouse.co.uk

Czy potrzebujecie szkoleń firmy Prochem w 2018r.?

Nasze nowe terminy szkoleń w roku 2018 właśnie zostały opublikowane – jeśli nie byłeś na jednym z kursów firmy Prochem to teraz jest czas aby wszystko uporządkować!

Cieszące się uznaniem w branży, jedno- i dwudniowe kursy czyszczenia odbywają się w krajowej akademii szkoleniowej firmy Prochem w Chessington, a szkolenie obejmuje czyszczenie wykładzin, twardych podłóg i posadzek, tapicerek oraz usuwanie plam po rozlanych płynach. Kursy są przejrzyste i praktyczne, każdy kurs obejmuje bezpośrednie instrukcje i demonstracje, które są krok po kroku wykonywane przez dedykowanych trenerów firmy Prochem; dzięki czemu zyskujesz wiedzę i pewność, tak by czyścić zgodnie z najwyższymi profesjonalnymi standardami. Na każdym kursie otrzymasz również obszerny podręcznik, który będzie Ci przypominał jak stosować teorię w praktyce! Prochem szkoli profesjonalistów od czyszczenia od ponad 40 lat, począwszy od doświadczonych zawodowców po ludzi poszukujących nowej kariery zawodowej lub chcących rozpocząć swój własny biznes.

Więcej informacji znajdziecie tutaj

Interclean Amsterdam 2018 – my tam będziemy. A czy wy też tam będziecie?

Prochem Europe powraca w maju przyszłego roku na targi, które odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym RAI w Amsterdamie pod nową nazwą Interclean Amsterdam.

Na targach pod nazwą handlową Interclean, które odbyły się po raz pierwszy w Amsterdamie w 1967 roku, wystawcy prezentują produkty i rozwiązania, które mierzą się z szerokim zakresem wyzwań obecnych w branży profesjonalnego czyszczenia i sprzątania. Targi Interclean Amsterdam 2018 będą największym na świecie wydarzeniem związanym z branżą profesjonalnego czyszczenia, sprzątania i higieny, które obejmie ponad 850 wystawców i przyciągnie około 30 000 odwiedzających w dniach 15-18 maja 2018 roku.

Aby dowiedzieć się więcej wejdź na: www.intercleanshow.com

prochem polska

Świętowanie 50 lat innowacji w branży profesjonalnego czyszczenia z firmą SCJS

Lato Miłości dla niektórych było synonimem Ludzi-Kwiatów, ulicy the Kings Road w Chelsea i muzyki pop. Dla Roy’a Kent’a był to moment, w którym rozpoczął swój własny biznes.  I pięćdziesiąt lat później wciąż odnosi on sukcesy jako jeden z najbardziej dynamicznych dystrybutorów firmy Prochem Europe.

„Ciężko w to uwierzyć że minęło już pięćdziesiąt lat”, rozmyśla syn Roy’a Andy, który razem ze swoim bratem Nigel’em prowadzi dzisiaj w mieście Sussex firmę pod nazwą Southern Counties Janitorial Supplies (SCJS) czyli Dostawcy Materiałów Eksploatacyjnych dla Południowych Hrabstw. Obaj pamiętają dzień, w którym ich tata rozpoczął rodzinny biznes w Brighton: około 1973 roku Nigel działał już w firmie, a Andy dołączył do niego prosto po ukończeniu szkoły dwa lata później. „Nie chciałem robić nic innego. Musi być jakiś rodzaj bakcyla, który wszyscy mamy, naprawdę, coś w naszym DNA.” śmieje się Andy. „Tata był menadżerem obszaru w firmie Columbus Dixon a następnie w firmie Victor, tak więc maszyny miał we krwi.”

„Jak nakazywała logika, biznes zaczął się od sprzedaży i naprawy maszyn i urządzeń (technologii) z branży profesjonalnego czyszczenia, a następnie rozwinął się w kierunku środków chemicznych, czyszczących, myjących i tak dalej.”

chemia prochem

Nigel w salonie wystawowym

Andy wierzy, że wielki rozwój ich biznesu przyszedł razem z wprowadzeniem na rynek technologii ekstrakcji gorącą wodą na brytyjski rynek profesjonalnego czyszczenia, dzięki młodej wtedy firmie Prochem – głównemu inicjatorowi technologii i firmie, która miała i ma największe zasługi w rozpowszechnieniu tej technologii.

„My wszyscy widzieliśmy potencjał tych maszyn, kupowanie ich nie wymagało zbyt wielkiego namysłu. Weszliśmy we współpracę z firmą Prochem i nigdy jej nie porzuciliśmy!”

Andy i Nigel (Roy niestety zmarł) uznają markę Prochem za czołowego dostawcę maszyn i środków chemicznych. „Maszyna Steemeasy 200 była fantastyczna, była innowacją roku gdy została wypuszczona na rynek” mówi Andy.

„Inną wielką przenośną maszyną jest Steempro Powerflo SX2000 120psi – standard przemysłowy, pierwszy wybór jeśli chodzi o maszyny do prac w pomieszczeniach domowych.  Środki chemiczne firmy Prochem są fantastyczne. Środki takie jak S775 Extraction Plus, S776 Double Clean, B144 Stain Pro i D500 Microsan® cechują znakomite parametry, a S745 Procaps jest fantastycznym produktem do czyszczenia w biurach i cechuje się znakomitą wydajnością.”

Bracia Kent są także fanami szkoleń organizowanych przez firmę Prochem. „Polecałbym każdemu, kto prowadzi taki biznes, udanie się na przynajmniej jedno takie szkolenie. Szkolenie takie naprawdę przyniesienie mnóstwo wiedzy, a tym samym i zawodowej pewności siebie,” dodaje Andy.

Firma SCJS wciąż zajmuje się głównie sprzedażą i serwisowaniem maszyn. Oprócz maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego gorącą wodą i odkurzaczy sprzedaje również maszyny do czyszczenia i konserwacji podłóg i zatrudnia w swoim serwisie swoich własnych mechaników, wymagając od wszystkich swoich pracowników rzetelnej wiedzy z zakresu czyszczenia podłóg.

I jest to wciąż w bardzo dużym stopniu biznes rodzinny. Mama Bette wciąż tam pracuje podobnie jak córka Andy’ego Rebecca.

narzędzia prochem

Andrew, Becca, Bette i Nigel

Obecnie firma działa poprzez oddziały w Brighton i Crawley, a w jej magazynach znajduje się ponad 5000 produktów, w tym obszerna oferta środków Prochem’u do czyszczenia wykładzin dywanowych do odbioru na miejscu lub dostawy następnego dnia.

Zapasy są utrzymywane na poziomie maksymalnym, a dostawy do magazynu w Crawley są realizowane trzykrotnie w ciągu tygodnia.

„Dzięki polityce realizowania stu procent zamówienia podczas pierwszej dostawy, czujemy, że nadal rozwijamy pierwotne cele Roya, dążąc do zadowolenia klienta”, mówi Andy.

www.scjs.co.uk

Rosnące potrzeby prowadzą do zmiany siedziby firmy Cotton & Sons

Dystrybutor Prochem Europe z siedzibą w Swansea, Cotton & Sons, osiąga wzrost obrotów i w związku z tym wystąpiło u niego zapotrzebowanie na dodatkową powierzchnię do prowadzenia biznesu, w związku z tym przenosi się do większych pomieszczeń w prestiżowym Enterprise Park w Swansea.

Jest to całkiem dobre osiągnięcie biorąc pod uwagę, że ten rodzinny biznes ma tylko sześć lat. Ale zaraz potem dyrektor Sean Cotton mówi, że kierownictwo tej firmy może poszczycić się łącznie prawie trzydziestoma pięcioma latami doświadczenia w branży profesjonalnego czyszczenia. „Mój ojciec miał firmę zajmującą się myciem okien i gdy ja i mój brat Dan ukończyliśmy szkołę obaj zaczęliśmy pomagać ojcu i wtedy złapaliśmy bakcyla.” opowiada. Gdy ojciec sprzedał biznes zajmujący się myciem okien pracowaliśmy również w innej firmie naszego ojca świadczącej usługi profesjonalnego sprzątania.

narzędzia prochem

„Gdy ojciec sprzedał również i tę firmę szukaliśmy możliwości poszerzenia naszego doświadczenia poprzez wejście w sektor środków i narzędzi do mycia, sprzątania i czyszczenia.” Na takie produkty jest silne lokalne zapotrzebowanie ale również istnieje ostra konkurencja, tak więc uznaliśmy, że musimy pójść o krok dalej niż konkurencja, a nasz serwis i rozpoznawalna marka były kluczowymi czynnikami pozwalającymi nam osiągnąć swój cel.”

Ta czwórka (mama Helen jest również dyrektorem) rozpoczęła działalność w lokalu położonym poza miastem. „To naprawdę się udało i szybko zorientowaliśmy się, że potrzebujemy więcej miejsca”, mówi Sean.

Swansea Enterprise Park jest siedzibą prestiżowych firm z wielu branż, a ten ruch od razu przyniósł korzyści firmie Cotton & Sons.

Zwiększona widoczność w mieście sprawiła, że ich sąsiedzi wkrótce zostali dodani do bazy klientów firmy, a baza ta to mieszanka eklektyczna, od banków, uniwersytetów i hoteli po salony samochodowe, sklepy i biura, łącząca klientów komercyjnych z użytkownikami z sektora publicznego, takimi jak wspólnoty mieszkaniowe. Klienci z branży rozrywkowej to np. National Trust.

narzędzia prochem

Nowa siedziba w Valley Way, w porównaniu z dawną, zapewnia dwukrotnie większą powierzchnię magazynową, większy salon wystawowy z ulepszonymi powierzchniami wystawowymi, kontuar do obsługi klientów i obszar do demonstrowania maszyn. Firma obecnie sprzedaje również maszyny i zorganizowała ostatnio w swojej siedzibie Dni Otwarte, które odniosły sukces.  Flota trzech samochodów dostawczych zapewnia szybką realizację zamówień, a wygodna usługa kurierska pomaga w obsłudze klientów znajdujących się dalej, a także w sprzedaży przez Internet.

Sean wcześniej wspomniał o tym jak ważny w prowadzeniu biznesu jest serwis i markowe produkty i widać, że aspekty te znajdują się w samym sercu tego biznesu.

„Tak, usługa jest kluczem do prowadzenia prosperującego biznesu w tym sektorze, w przeciwnym razie jesteś tylko kolejnym przesuwaczem pudełek.” deklaruje Sean. „Mamy w naszym magazynie rozpoznawalne i uznane marki takie jak Prochem ponieważ wiemy, że będą one dobrze robić to do czego zostały stworzone.”

„Podoba nam się również wartość dodana, jaką daje markowy serwis, ponieważ przynosi on korzyści naszej firmie na zasadzie konwergencji. Wszyscy uczestniczyliśmy w kursach szkoleniowych, a te przyczyniają się do wzrostu twojej wiedzy i pewności siebie, gdy przychodzi do zajmowania się profesjonalnymi środkami czyszczącymi.”

„Prochem bardzo wspiera nas i nasze wysiłki, a cała nasza działalność związana z chemikaliami opiera się obecnie wyłącznie na ich produktach. Sprzedaż maszyn jest mocna; w szczególności Steempro Powermax SX2100 150psi jest nadal naszym najlepiej sprzedającym się produktem.”

Co w przyszłym roku? „Będziemy trzymać się mocno”, mówi Sean. „Z pewnością zorganizujemy jeszcze jedne Dni Otwarte. I bardzo nam się podobają dni Szkoleniowe dla Dytrybutorów Prochem’u – prosimy o więcej!”

Firma Cotton & Sons mieści się obecnie pod adresem Unit 6 Horizon Park, Valley Way, Swansea Enterprise Park, Swansea SA6 8RG (UK).

www.cottonandsons.com

Bracia Lewis są bardzo zadowoleni ze swojego nowego nabytku

czyszczenie dywanów

Spotkaj się z Braćmi Lewis! Ich start-up z branży czyszczenia dywanów i wykładzin dywanowych mieszczący się w South Wales przyjął właśnie dostawę dwóch fabrycznie nowych maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego Prochem Europe Steempro Powerflo SX2000 120 psi.

Mówi Owen (po prawej stronie na zdjęciu, ze swoim bratem Markiem): „kupiliśmy dwie maszyny, po jednej dla każdego, i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni!”

Ten duet rozpoczął wspólną działalność w lipcu 2017 r., ale nie wcześniej zanim nie przeprowadził wyczerpujących badań lokalnego rynku i otoczenia konkurencyjnego.

„Odrobiliśmy mnóstwo pracy domowej,” śmieje się Owen. „Byliśmy również bardzo zadowoleni z tego powodu, że mogliśmy otrzymywać porady od mojego teścia, Mike’a. Prowadził on firmę zajmującą się czyszczeniem wykładzin dywanowych i dywanów, w której my obaj pracowaliśmy, był on kopalnią praktycznej wiedzy i udzielił nam całej masy wspaniałych wskazówek.”

Takich jak ta, gdzie kupić odpowiedni sprzęt? „Tak, i był to punkt, w którym do gry wszedł Prochem.”, kontynuuje opowieść Owen. „Reputacja firmy Prochem Europe, solidna jak skała, przemówiła do nas. Nie tylko z powodu maszyn, które oczywiście kochamy, ale również z powodu chemikaliów.”

czyszczenie dywanów

„Firma oferuje szeroki wybór środków i maszyn i w zasadzie ma coś na każdą ewentualność. Specjalizacja tych środków chemicznych umożliwia nam oferowanie równie szerokiej gamy rozwiązań.”

Firma braci działa stabilnie w swoim regionie, oferując szeroki zakres usług, począwszy od sprzątania mieszkań i domów prywatnych, poprzez sprzątanie lokali opuszczanych przez najemców, aż po różnorodnych klientów z branż handlowo-produkcyjnych oraz z branży rozrywkowej, obejmującej kina, gdzie szybkie, dokładne i głębokie czyszczenie musi być wykonane szybko.

Biznes rozwija się głównie dzięki poczcie pantoflowej ale również media społecznościowe w sposób oczywisty są ewidentnym środkiem pomagającym w namawianiu do skorzystania z usług lub zakupu produktu. Owen i Mark nakręcają fajne, krótkie filmy, na których pokazują swoją pracę, i które umieszczają następnie na Facebooku i Twitterze. Święta Bożego Narodzenia powinny być dobrym okresem!

Dwóch braci planuje brać udział w przyszłym roku w większej ilości szkoleń. „Oglądaliśmy filmy z produktami firmy Prochem i filmy te są naprawdę przydatne, a także zawierają kilka dobrych wskazówek dotyczących stosowania produktów.”, mówi Owen.

„Obecnie naszym celem w 2018 roku jest wzięcie udziału w większej ilości kursów szkoleniowych organizowanych przez Prochem.”

lewisbrothers.online

Jak krok po kroku i z powodzeniem Usunąć Plamy

Poradnik „Jak To Zrobić” – Usuwanie Plam

Czeka Cię urządzanie przyjęć Bożonarodzeniowych i Noworocznych, tak więc poświęć teraz trochę czasu aby zapoznać się z Poradnikiem przygotowanym przez firmę Prochem Europe, w którym jest objaśnione jak w Trzech Krokach można usunąć różne plamy (oraz jest informacja o niektórych wspaniałych środkach usuwających plamy, które powinieneś mieć pod ręką).

Udane usuwanie plam z wykładzin dywanowych i dywanów zależy od Twojej zdolności, jako profesjonalisty od czyszczenia, do przeanalizowania plam, zidentyfikowania włókien z jakich jest wykonana wykładzina dywanowa lub dywan oraz zidentyfikowania budowy dywanu, wybrania właściwego produktu i poprawnego jego zastosowania. Bez tej wiedzy usuwanie plam zawsze będzie wykonywane metodą prób i błędów i może spowodować permanentne uszkodzenie włókien wykładziny dywanowej lub dywanu lub może utrwalić plamę.

 1. Tak więc na początku dowiedz się tak dużo jak możesz o samej plamie.

W najlepszym przypadku klient powie Ci co spowodowało to konkretne zaplamienie.  Jednakże, jeżeli klient nie był w miejscu i w czasie, w którym nastąpiło zaplamienie, lub po prostu zapomniał co się wydarzyło – to jesteś zdany na siebie.

Tak więc Twoim pierwszym krokiem w procesie identyfikacji będzie podjęcie decyzji czy plama jest permanentna, jak to się dzieje w przypadku silnych barwników takich jak środki koloryzujące do włosów, stare plamy po moczu i wiele zakrzepłych plam po rozlanych farbach, lakierach i klejach.

 1. Typ dywanu jest również ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, czy plama jest trwała.

Włókna z jasnej wełny będą łatwiej niż włókna syntetyczne wchłaniać barwniki i środki koloryzujące z jedzenia i napojów. Z drugiej strony duże oleiste lub tłuste plamy na włóknach syntetycznych będą bardzo trudne do usunięcia ponieważ włókno syntetyczne łatwiej wchłania oleje i tłuszcze.

 1. Następnym krokiem jest ustalenie, czy plama jest rozpuszczalna w wodzie czy w rozpuszczalniku.

Rozpuszczalniki nie usuną plam na bazie wody, takich jak plamy po napojach, podczas gdy środki do usuwania plam na bazie wody będą miały niewielki wpływ lub nie będą miały żadnego wpływu na tłuste, oleiste plamy.

Aby zrobić test, przeciągnij kawałek złożonej białej papierowej chusteczki higienicznej (bibułki) po plamie: tłusta plama prawdopodobnie pozostawi ślad na bibułce; plamy na bazie wody i plamy po barwnikach nie pozostawią żadnych śladów

W razie wątpliwości zawsze najpierw spróbuj użyć do usunięcia plamy odplamiacza na bazie rozpuszczalnika, a nie odplamiacza na bazie wody, Ponieważ, skoro tylko plama stanie się mokra, rozpuszczalniki nie zadziałają.

Osoby zajmujące się zawodowo czyszczeniem wykładzin dywanowych i dywanów często mają nadzieję, że znajdą jeden cudowny produkt, który poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami plam. Niestety nigdy tak nie jest.

W rzeczywistości niektóre plamy, ponieważ zawierają w sobie pozostałości zarówno rozpuszczalne wodzie jak i te oleiste, a prawdopodobnie nawet plamy zawierające pozostałości po barwnikach, wymagają kilku różnych produktów do usuwania plam, używanych we właściwej kolejności.

Może okazać się pomocne przetestowanie współczynnika pH takich plam papierkiem lakmusowym lub miernikiem współczynnika pH. Jeśli plama jest kwaśna, należy ją potraktować produktem zasadowym (alkalicznym) i na odwrót.

USUWANIE PLAM – ŚRODKI CHEMICZNE / ROZWIĄZANIA

 1. Produkty na bazie wody

STAIN PRO: Środek ten służy do usuwania wszystkich plam białkowych i organicznych, co obejmuje większość żywności i napojów takich jak soki, napoje gazowane, świeża herbata i kawa, wino, ale także krew, wymioty i odchody.

COFFEE STAIN REMOVER: Pewne plamy powstałe z rozlania się niektórych rodzajów napojów mogą pozostawać jako resztkowe plamy po taninie. Tanina jest silnym barwnikiem i potrzebuje kwaśnego odplamiacza. Tianinę można znaleźć w herbacie, kawie, czerwonym winie, piwie, coli i w wielu sokach owocowych. Coffee Stain Remover może również pomóc w usuwaniu śladów po filiżankach z wypitą kawą oraz w usuwaniu innych żółtych i brązowych odbarwień.

RED Rx: Jest to środek do usuwania barwników i jest on skuteczny w usuwaniu większości składników koloryzujących zawartych w żywności i napojach, w usuwaniu wodnych atramentów i tuszy oraz plam po barwnikach. Jednakże środek ten może również usunąć barwnik z silnie pokolorowanych fabrycznie włókien wykładzin dywanowych lub dywanów tak więc jego używanie jest zazwyczaj ograniczone do jasnych włókien.

 1. Produkty na bazie rozpuszczalników

SOLVALL SPOTTER: Jest to rozpuszczalnik do punktowego usuwania plam po olejach, smarach, tłuszczach, klejach, smole, żywicy, farbach olejnych, itp.

SOLVEX: Rozpuszczalny w wodzie rozpuszczalnik do punktowego usuwania plam po farbach połyskowych i emulsyjnych, po lakierach do paznokci, lakierach oraz po atramentach i tuszach rozpuszczalnych w tym rozpuszczalniku.

CITRUS GEL: Jest to cytrusowy rozpuszczalnik i ciekły żel na bazie detergentu do wszystkich tłustych, oleistych plam, szczególnie do stosowania na wykładzinach i dywanach zbudowanych na wrażliwych na rozpuszczalniki podkładach, takich jak lateks i bitumen. Rozpuszczalnik ten rozmiękczy również stwardniałą gumę do żucia.

INK SOLV:  Mikro-emulsyjny rozpuszczalnik na bazie wody do punktowego usuwania plam po tuszu, markerze, lakierze do paznokci, kleju PVA i po innych plamach rozpuszczalnych w wodzie i w rozpuszczalnikach, z wykładzin dywanowych, dywanów, tkanin i twardych powierzchni takich jak tapicerka ze skóry / winylu.

Pozostałe produkty do usuwania plam i „rozwiązywacze” problemów firmy Prochem są przeznaczone do konkretnych problemów takich m.in. jak rdza, plamy na wełnianych wykładzinach dywanowych i dywanikach, pozostałości po pożarze i sadzy, znaki filtracyjne pochodzenia węglowego (lub liniowe lub punktowe ciemne plamy pochodzenia węglowego), brązowiejąca juta, guma do żucia itp.

Jak w sposób właściwy stosować odplamiacze:

usuwanie plam
 • Po pierwsze usuń wszelkie ciała stałe za pomocą szpatułki lub tępego noża.
 • Później wstępnie przetestuj niewielką część plamy odplamiaczem aby sprawdzić ewentualne niepożądane reakcje lub zmianę koloru.
 • Wstępne przetestowanie odplamiacza oraz przetestowanie procedury usuwania plam wykonuj zawsze w niewidocznym miejscu.
usuwanie plam
 • Odplamiacze na bazie wody stosuj na plamy za pomocą rozpylacza, spryskując również obszar poza plamą.
czyszczenie prochem
 • Delikatnie wszczotkowuj odplamiacz we włókna za pomocą szczotki jeżeli plama jest głęboko osadzona.
czyszczenie dywanów
 • Aby wyciągnąć z włókien rozpuszczalnik przyłóż do plamy czysty biały papierowy ręcznik lub kawałki złożonej papierowej chusteczki higienicznej (bibułki). Jeśli nie ma transferu plamy do ręcznika lub chusteczki, wówczas używasz niewłaściwego produktu do tego rodzaju plamy.
czyszczenie dywanów
 • Jeżeli tak napisano na etykiecie produktu to powinieneś przepłukać ekstrakcyjnie całą powierzchnię mając w maszynie zalany środek Fibre & Fabric
usuwanie plam
 • Odplamiacze na bazie rozpuszczalników powinieneś nanosić na plamy bardzo ostrożnie i natychmiast po naniesieniu usuwać aby uniknąć rozprzestrzeniania się plam.
 • Niektóre stwardniałe plamy będą wymagać dłuższego czasu oczekiwania na zadziałanie odplamiacza po to aby zmiękczyć pozostałości po plamie.

Ostatecznie …

Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie i stosuj właściwe rozcieńczenia, jeśli produkt wymaga rozcieńczenia.

Zawsze wstępnie przetestuj produkt w niewidocznym miejscu i sprawdź stabilność barwnika, zmianę barwy i tekstury lub w rzeczy samej jakąkolwiek inną reakcję.

Potrzebujesz więcej informacji? Bardziej szczegółowe porady dotyczące usuwania plam można znaleźć tutaj

Wciąż mało? Zapisz się na Szkolenie organizowane przez Prochem: www.prochem-uk.com/section.php?xSec=6

Pytania i Odpowiedzi … wy pytacie, my odpowiadamy!

Pytanie:

Niedawno wyczyściłem dywan dla klientki, której dziecko niestety bardzo źle się czuło i zwymiotowało poprzedniego dnia po zjedzeniu zbyt dużej ilości czekolady na przyjęciu. Był to prosty beżowy dywan polipropylenowy. Po wyczyszczeniu, gdy skończyłem pracę, dywan wyglądał i pachniał dobrze, ale klientka zgłosiła reklamację, że następnego dnia dywan wciąż cuchnie i chce abym wyczyścił go ponownie.

Zastosowałem środki takie jak Multi Pro i Double Clean oraz dużą dawkę środka Lemon Refresh.

Co zrobiłem źle?

Odpowiedź:

Wybór tego produktu był odpowiedni dla dywanu syntetycznego. Przyczyną problemu, jak podejrzewam, była bakteria obecna w wymiocinach, która została tylko „zamaskowana” środkiem B117 Lemon Refresh i skoro środek ten wyparował bakteria uaktywniła się ponownie i dała ten nieprzyjemny zapach. Deodorizery są tak naprawdę zaprojektowane do maskowania zapachów mokrych dywanów / tkanin podczas procesu suszenia. Niektóre włókna dywanowe, np. wełniane, podczas suszenia wywołają ostry zapach mokrego psa lub zwierzęcia. Musisz użyć środka dezynfekującego.

Sugerowałbym, abyś po powrocie do klientki wstępnie wyczyścił powierzchnię środkiem B125 Clensan® a następnie pozostawił go na 15 minut aby zabić bakterie przed ponownym przepłukaniem powierzchni za pomocą środka S776 Double Clean lub B109 Fibre & Fabric Rinse i to powinno pomóc.

Pytanie:

Niedawna praca, polegająca na tym, że wezwano mnie abym przeprowadził wstępne rozeznanie sytuacji w domu opieki, objęła prace renowacyjno-odświeżające po powodzi spowodowanej przez wylanie się zawartości z zatkanego odpływu.  Którego środka dezynfekującego najlepiej użyć?

Odpowiedź:

D500 Microsan® to antybakteryjny środek czyszczący biobójczy i produkt do wszelkich prac związanych z powodzią – może być stosowany na wykładzinach dywanowych, dywanach, tapicerce, podłogach i twardych powierzchniach i jest skuteczny przeciwko bakteriom, w tym bakterii E-coli, MRSA oraz przeciwko wirusom, w tym przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B i wirusowi HIV (zobacz Kartę Charakterystyki i Danych Dotyczących Bezpieczeństwa Produktu na naszej stronie internetowej.)  Jest zatwierdzony zgodnie z Europejską Normą Testowania EN1276 i powinien być stosowany zgodnie z instrukcjami na etykiecie.

Pożyteczna Wskazówka  Dobrą praktyką jest regularne czyszczenie sprzętu środkiem D500 Microsan, ze względu na różnorodne prace związane z czyszczeniem, aby chronić siebie i personel przed potencjalną infekcją podczas kontaktu z urządzeniem i podczas obsługi urządzenia.