Loading...

W tym wydaniu:

Przegapiłeś ostatnie wydanie? Możesz przeczytać, wchodząc tutaj

Prochem i NCCA Prochem i NCCA łączą swoje siły na Targach „Manchester Cleaning Show”, które mają odbyć się w mieście Manchester w kwietniu tego roku (2018)

Prochem Europe utrwala swoje partnerstwo z organizacją NCCA („National Carpet Cleaners Association” czyli „Krajowym Stowarzyszeniem Firm z Branży Profesjonalnego Czyszczenia Wykładzin i Dywanów”) we wspólnej inicjatywie promocyjnej na kwietniowych Targach „Cleaning Show” w mieście Manchester.

Krajowe Stowarzyszenie Firm z Branży Profesjonalnego Czyszczenia Wykładzin i Dywanów jest jedynym uznawanym w skali całego kraju na stowarzyszeniem branżowym poświęconym czyszczeniu wykładzin i dywanów, podłóg i posadzek oraz mebli tapicerowanych. Pracownicy z Firm z Branży Profesjonalnego Czyszczenia mogą obecnie przystąpić w firmie Prochem do egzaminu na członkostwo w NCCA. Egzaminy te odbywają się na koniec kursów z czyszczenia tapicerki, które są organizowane w miejscowości Chessington w hrabstwie Surrey. Obecnie Prochem zaprosił kolegów z NCCA („National Carpet Cleaners Association” czyli ” Krajowe Stowarzyszenie Firm z Branży Profesjonalnego Czyszczenia Wykładzin i Dywanów”) aby współdzielili z nim stoisko podczas kwietniowych targów branżowych „Manchester Cleaning Show” odbywających się w Centrum Targowym „EventCity” w dniach 11-12 kwietnia 2018r.

Na stoisku D10 Prochem Europe wystawia szeroki asortyment swoich produktów między innymi wchodzący na rynek system CR2 Multi-Surface do bezdotykowego czyszczenia przeznaczony do podłóg w łazienkach i toaletach, oraz elektryczną lancę Powermate 1200.

Nowość dołączająca do linii produktowej maszyn przenośnych Prochem’u, wszechstronny system CR2 Muti-Surface do „bezdotykowego” czyszczenia / odświeżania, który sprawia, że nie potrzebujemy już więcej mopów i szczotek, i który – z pomocą lancy do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki. Przenośne akcesoria i przyrządy dodatkowe od firmy Prochem Europe zostają jeszcze bardziej wzbogacone o nowy przyrząd – Powermate 1200 – lekką, łatwą do manewrowania zasilaną elektrycznie lancę do maszyn ekstrakcyjnych wyposażoną w samopoziomującą szczotkę cylindryczną o prędkości obrotowej 2500 obrotów na minutę, w 12-calową głowicę próżniową oraz w kabel zasilający o długości 25 stóp (7,62 m). Kolejne maszyny i przyrządy przenośne pokazane na targach przez firmę Prochem to Prochem Endeavor 500, Polaris 800 oraz Steempro Powermax wyposażony w wewnętrzny system wymiany ciepła „Heat ‚n’ Run”, razem z wyselekcjonowanymi, uznanymi przez branżę, specjalistycznymi roztworami czyszczącymi takimi jak B230 Fresh Breeze Odour Neutraliser, B106 Extraclean i B130 Fluoroseal CF.

Dołącz do nas – wrzuć swoją wizytówkę do naszego pojemnika na wizytówki, który jest na stoisku, aby wygrać kurs szkoleniowy!

Więcej informacji o dołączeniu do organizacji NCCA poprzez szkolenie organizowane przez Prochem w tym linku.

https://cleaningshow.co.uk/

Powermate 1200

Wzmocnij SWOJĄ ofertę w zakresie technologii czyszczenia w 2018 roku.

Szukasz najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu czyszczenia w 2018 roku?

Nie szukaj dłużej – najnowszy katalog produktów firmy Prochem Europe zawiera kluczowe nowe produkty wprowadzone na rynek w 2018 roku.

Nowym graczem na rynku w sekcji maszyn przenośnych jest nasz nowy system CR2 Multi-Surface.

Naprawdę wszechstronny system do „bezdotykowego” czyszczenia i odświeżania, który nie tylko sprawia, że nie potrzebujemy już więcej mopów i szczotek, ale który – z pomocą lancy do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Ta mocna jednostka jest wyposażona w potężną pompę o ciśnieniu roboczym 500 psi (34,47 barów) z wbudowanym systemem automatycznego dozowania środków chemicznych do czyszczenia i mycia pod ciśnieniem. Maszyna ta jest wyposażona w opcjonalny system Heat ‚n’ Run aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją zdolność do czyszczenia powierzchni.

Więcej informacji o tej fantastycznie wszechstronnej maszynie w niniejszym wydaniu …

Kolejną nowością zaprezentowaną w tym roku jest: Już doceniona maszyna Endeavor 500, teraz wyposażona w nowy 2-fazowy silnik do odsysania próżniowego o średnicy 8,4 cala. Maszyna Endeavor 500, która dorównuje osiągami jednostkom montowanych w samochodach dostawczych, jest wyposażona w wysokociśnieniową pompę tłokową o napędzie indukcyjnym i ciśnieniu roboczym 500 psi (34,47 barów) oraz w silnik do odsysania próżniowego o średnicy 8,4 cala zapewniający duży przepływ powietrza. To wszystko sprawia, że w tym przenośnym urządzeniu jest upakowane mnóstwo mocy.

Endeavor 500

Przenośne akcesoria i przyrządy dodatkowe od firmy Prochem Europe zostają jeszcze bardziej wzbogacone o nowy przyrząd – Powermate 1200 – lekką, łatwą do manewrowania zasilaną elektrycznie lancę do maszyn ekstrakcyjnych wyposażoną w samopoziomującą szczotkę cylindryczną o prędkości obrotowej 2500 obrotów na minutę, w 12-calową głowicę próżniową oraz w kabel zasilający o długości 25 stóp (7,62 m).

Do nowych akcesoriów zaprezentowanych tego roku należy również S-Bend Stair Wand, lanca z krótką rączką, o długości 36 cali, i z podwójną dyszą do łatwego czyszczenia stopni schodów.

Obecnie największy brytyjski dostawca technologii do profesjonalnego czyszczenia do montażu na samochodach dostawczych (nikt nie ma większej oferty), Prochem Europe, prezentuje również maszynę Sapphire 370SS odznaczającą się nowym wyglądem z wykończeniem w stylu włókien węglowych i podświetlanym panelem przednim.

Jest to najmniejsza pod względem zajmowanej przestrzeni maszyna dostępna w naszej ofercie. Oznacza to, że maszyna ta potrzebuje o 50% mniej przestrzeni niż konkurencyjne modele, tym samym uwalniając cenną przestrzeń z tyłu samochodu dostawczego na więcej narzędzi i rozpuszczalników.

Nowe akcesoria do maszyn montowanych na samochodach dostawczych zaprezentowane w tym roku obejmują narzędzie do czyszczenia Sapphire HOSS 700.

Sapphire 370SS

Narzędzie zaprojektowane tak aby zmaksymalizować wydajność przy czyszczeniu wykładzin i dywanów oraz aby zredukować czas ich suszenia, HOSS 700, czyści z prędkością siedmiuset przejść na minutę, dozując roztwór czyszczący w precyzyjnych dawkach i roztrząsając włókna bardzo dokładnie, tak aby w bardzo dużym stopniu poprawić wyniki czyszczenia.

Ponadto siła spryskiwania generowana przez maszynę HOSS 700 w połączeniu ze zoptymalizowaną siłą ssania daje w rezultacie maksymalną ekstrakcję brudu, redukując czas czyszczenia chemicznego dywanów o 30% w porównaniu do czyszczenia przy użyciu standardowych lanc czyszczących.

Ostatecznie, jeśli chodzi o akcesoria do maszyn montowanych na samochodach dostawczych, to serdecznie witamy Sapphire Titanium S-bend i Sapphire Wand Glide.

Lanca S-Bend korzysta z bardzo mocnej i ultra lekkiej tytanowej konstrukcji, która redukuje wysiłek operatora. Cztero- i sześciodyszowy kolektor zapewnia niezrównane pokrycie powierzchni.

Dostępna w dwóch rozmiarach, lanca Sapphire Wand Glide redukuje czasy suszenia i pobudza do bezwysiłkowego czyszczenia dzięki precyzyjnie dopasowanej powierzchni ślizgowej pokrytej polimerem, która sprawia, że ruchy czyszczące są prawie bezwysiłkowe.

Sprawdź nasz nowy Katalog Prochem Europe dostępny u Twojego lokalnego dystrybutora Prochem oraz klikając w ten link.

Spotkajmy się na Manchester Cleaning Show w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku; wystawiamy się również na targach Interclean w Amsterdamie w maju!  Więcej informacji o tych ważnych wydarzeniach w niniejszym wydaniu.

Sapphire Titanium S-bend

Wielki Szkot! – już od 40 lat …

Guy Scott (2-gi od prawej) i jego drużyna …

Opowiemy o 40-tym jubileuszu działalności jeszcze innego dystrybutora firmy Prochem, tym razem jesteśmy w St Albans gdzie Mel Scott zaczął swój biznes już w 1978 roku.

Były menadżer obszaru firmy Initial Services, Mel, wolał iść na swoje jako osoba zajmująca się czyszczeniem okien i specjalizująca się w czyszczeniu okien w szkołach, jednocześnie uzyskując dodatkowy dochód ze sprzedaży nowych odkurzaczy.

Jak zwykle, przyjazne podejście do ludzi pozwoliło na zdobycie przyjaciół wśród jego klientów i Mel’owie wkrótce zaczęli rozwijać swój biznes. W 2008 roku firma Scott & Sons otworzyła swój sklep przy Old Watford Road w mieście St Albans. Syn Guy jest obecnie dyrektorem operacyjnym, któremu sprawnie pomaga jego żona i wicedyrektor Joanne, podczas gdy ich córka Rosie pracuje jako osobisty asystent Guy’a. Obecnie zatrudniają około 200 osób, w tym 12 osób w dziale sprzedaży i serwisu.

Sprzedaż i serwis jest tym, w czym ten rodzinny biznes jest najlepszy. Jak zamierzają świętować swoją 40-tą rocznicę założenia firmy? „Cóż, tak naprawdę przez kontynuowanie tego co robiliśmy do tej pory” śmieje się Guy. „Być może wzniesiemy toast i wypijemy kieliszek albo dwa, ale jesteśmy tak zajęci, że wyobrażam sobie, że po prostu będziemy pracować!” Firma Scott & Sons zgromadziła znaczące doświadczenie w sektorze czyszczenia obiektów prywatnych i komercyjnych na terenie miejscowości takich jak St Albans, Watford, Hemel Hempstead, oraz w obszarach przyległych.

Około 60% przychodów tego biznesu pochodzi z sektora komercyjnego, a firma przyjeżdża do wszystkich klientów, od najmniejszych do największych, wyposażona w szeroki asortyment profesjonalnego sprzętu do czyszczenia wykładzin i dywanów i czyszczenia okien, jednocześnie dostarczając środki do czyszczenia i świadcząc usługi zwalczania szkodników u klienta. Firma Guy’a ma w swoim magazynie wszystkie linie produktowe oferowane przez Prochem Europe i reprezentuje znakomity poziom praktycznej wiedzy w obszarze czyszczenia. Inżynier zatrudniony przez tę firmę na miejscu w pełnym wymiarze godzin opiekuje się sprawami dotyczącymi serwisu i naprawy maszyn a firma planuje wkrótce uruchomienie nowego sklepu internetowego pod adresem 1st4cleaningsupplies.co.uk.

Front sklepu firmy Scott & Sons …

Firma Scott & Sons przygotowuje się do startu!

Zapytany, jak widzi perspektywy rynku w 2018 roku, Guy mówi: „W tym roku wyzwania będę takie jak zwykle. Ale biznes, który inwestuje w wiedzę po to aby poprawiać poziom usług świadczonych swoim klientom, sprosta tym wyzwaniom, a my spodziewamy się, że czyszczenie tapicerek i podłóg będzie ciągle przynosić dochody dla naszego biznesu.”

Posiadanie właściwych partnerów dostarczających ci usługi i pracujących razem z tobą jest najważniejsze w osiąganiu sukcesów, według Guy’a, a Prochem Europe jest dostawcą firmy Scott & Sons prawie od początku jej funkcjonowania.

„Przede wszystkim produkty najlepszej klasy” mówi. CF B130 Fluoroseal, B109 Fibre & Fabric Rinse, S777 Crystal Green, S710 Trafficlean, B144 Stain Pro, B123 Solvall Spotter, wszystkie te produkty są popularnymi środkami chemicznymi wśród naszych klientów, a maszyny czyszczące firmy Prochem dobrze wykonują swoją pracę.”

Podczas naszej rozmowy nieuchronnie pojawia się temat szkoleń. „Szkolenia są niezmiernie ważne”, mówi Guy. „Przekazujemy wiedzę, jaką zdobyliśmy podczas szkoleń organizowanych przez BICSc, naszym pracownikom, tak że rozumieją oni kodowanie kolorami (środków do czyszczenia) i regulacje COSHH i w rezultacie tego są coraz lepiej wykwalifikowani tak aby dostarczać usługi czyszczenia najwyższej jakości naszym klientom.”

„Phil Jones regularnie odwiedza Prochem aby przeprowadzać szkolenia na miejscu w tej firmie, a wiele osób z naszego personelu uczestniczyło również w kursach organizowanych przez Prochem w Chessington.”

„Ten rodzaj i całkowity poziom wzajemnego wsparcia pomiędzy nami a firmą Prochem wyjaśnia jak ważny jest prawidłowy wybór swoich dostawców gdy kryterium branym pod uwagę jest coś więcej niż tylko koszt.”

www.scott-sons.co.uk

Czas na maszyny czyszczące pionowe – do czyszczenia na mokro i na sucho – niech te odkurzacze przemówią same za siebie!

Pionowe maszyny czyszczące stały się rozwiązaniem, po które sięga się w pierwszej kolejności, rozwiązaniem dla większości zwykłych ludzi, którzy muszą usunąć kurz, brud, niewielkie kałuże, zaplamienia pochodzące z wycieków, itp., czy to w pomieszczeniach domowych czy w komercyjnych.

Ale jak zawsze, opłaca się przeszukiwać oferty w poszukiwaniu tej najlepszej gdy chodzi o znalezienie pionowej maszyny czyszczącej dla profesjonalistów (proszę zwrócić uwagę na ostatnie słowo!).

Rozmawiamy o czymś takim jak Provac, produkt o prawdziwej jakości zaprojektowany dla profesjonalnych użytkowników, który jest oferowany w trzech różnych rozmiarach, poczynając od modelu Provac 814.

Dzięki użytecznemu zbiornikowi o pojemności 12 litrów i silnikowi o mocy 1100W jest to bardzo mocna ale lekka maszyna ważąca ok. 8,5 kg, która jest wyposażona w 3-metrową główną rurę, plastikowe rurki ssące oraz różne inne narzędzia do czyszczenia podłoży, w tym w ściągaczkę do zbierania wody.

Maszyna o stopień większa: model Provac 829 ma zbiornik o pojemności 18 litrów i, tak jak poprzednia, mocny silnik o mocy 1100W. Jest wyposażona w 3-metrową główną rurę, rurki ssące w kształcie litery S (S-bend) wykonane ze stali nierdzewnej oraz różne inne narzędzia do czyszczenia podłoży, w tym w ściągaczkę do zbierania wody.

Ostatecznie, największą z tych trzech maszyn jest Provac 931 o pojemności użytecznej zbiornika 22 litry, ale chlubiący się jeszcze mocniejszym silnikiem o mocy 1450W.

Maszyna jest wyposażona w wózek na kółkach, który pozwala na przechylanie maszyny bez potrzeby usuwania jej z wózka w celu ułatwienia opróżniania zbiornika, w 3-metrową główną rurę, rurki ssące w kształcie litery S (S-bend) wykonane ze stali nierdzewnej oraz różne inne narzędzia do czyszczenia podłoży, jak również w najważniejszą ściągaczkę do zbierania wody.

Korpus każdej maszyny jest wykonany ze stali nierdzewnej dla osiągnięcia większej wytrzymałości, stabilności i dłuższego czasu użytkowania, maszyny te są również dwufunkcyjne to znaczy są zdolne zarówno do zbierania wody pochodzącej z wycieków, przecieków i niewielkich kałuż oraz do zbierania szlamu powstałego przy czyszczeniu na mokro twardych podłoży, jak również mogą służyć jako zwyczajne odkurzacze do odkurzania na sucho.

Jak powiedzieliśmy, są to odkurzacze pionowe dla profesjonalistów zajmujących się czyszczeniem.
Uśmiechnięte twarze są opcjonalne!

Maszyny Provac:

… model 814

… model 829

… model 931

Prochem Europe prezentuje swoje najnowsze innowacje z dziedziny profesjonalnego czyszczenia na targach Interclean Amsterdam 2018

Maszyna Legend GT o odświeżonym wyglądzie wystawiona na targach Interclean 2018

Amsterdam przyzywa i Prochem prezentuje z dumą wchodzącą na rynek technologię podczas wydarzenia, które miało miejsce w Amsterdamie na targach ISSA Interclean w maju tego roku (2018).

Podczas targów zaprezentowany zostanie innowacyjny system CR2 Multi-Surface, wszechstronny system „bezdotykowego” czyszczenia / odświeżania przeznaczony do podłóg w łazienkach i toaletach, który sprawia, że nie potrzebujemy już więcej mopów i szczotek, i który – z pomocą dodatkowego osprzętu do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Na wystawie firma zaprezentowała również maszynę pod nazwą Endeavor 500 wyposażoną obecnie w nowy 2-fazowy silnik próżniowy o średnicy 8,4 cala. Maszyna Endeavor 500, która dorównuje osiągami jednostkom montowanych w samochodach dostawczych, cechuje się fenomenalnymi parametrami technicznymi, jest wyposażona w wysokociśnieniową pompę tłokową o napędzie indukcyjnym i ciśnieniu roboczym 500 psi (34,47 barów) oraz w silnik próżniowy o średnicy 8,4 cala zapewniający duży przepływ powietrza.

Maszyny czyszczące zamontowane na samochodach dostawczych są specjalnością firmy Prochem a w tym roku producent prezentuje swój najnowszy produkt, maszynę Sapphire 370SS, która dołącza do rodziny maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego montowanych na samochodach dostawczych.

Najmniejsza pod względem zajmowanej przestrzeni maszyna potrzebująca o 50% mniej przestrzeni niż konkurencyjne modele, a tym samym uwalniająca cenną przestrzeń vana, fabrycznie nowa Sapphire 370SS, ma nowy design z wykończeniem w stylu włókien węglowych i podświetlanym panelem przednim.

Ponadto firma wystawia swój inny system do czyszczenia dywanów i tapicerki, montowaną na samochodach dostawczych maszynę Legend GT o odświeżonym wyglądzie.

Maszyna Legend GT zasilana przez chłodzony powietrzem silnik Kohler Command o mocy 23 KM, cechująca się nowym i uproszczonym design’em oraz wyposażona w opatentowany system wymiany ciepła, jest zbudowana z komponentów o najwyższej jakości w branży.

Grill ze stali nierdzewnej oraz rama wykończona „barankiem” i pokryta tworzywem sztucznym są odporne na rdzę i korozję, a specjalne kieszenie na widły wózków widłowych zapewniają łatwe instalowanie na pojazdach oraz łatwe przemieszczanie maszyny.

Nowe akcesoria do maszyn montowanych na pojazdach dostawczych obejmują narzędzie do czyszczenia Sapphire HOSS 700: narzędzie zaprojektowane tak aby zmaksymalizować wydajność przy czyszczeniu wykładzin i dywanów oraz aby zredukować czas ich suszenia, HOSS 700, czyści z prędkością siedmiuset przejść na minutę, dozując roztwór czyszczący w precyzyjnych dawkach i roztrząsając włókna bardzo dokładnie, tak aby w bardzo dużym stopniu poprawić wyniki czyszczenia.

Ponadto siła spryskiwania generowana przez maszynę HOSS 700 w połączeniu ze zoptymalizowaną siłą ssania daje w rezultacie maksymalną ekstrakcję brudu, redukując czas czyszczenia chemicznego dywanów o 30% w porównaniu o czyszczenia przy użyciu standardowych lanc czyszczących.

Na targach Interclean pokazuje swoje produkty 800 wystawców w 11 halach. Równolegle z Targami ma miejsce nowe wydarzenie „Healthcare Cleaning Forum” czyli forum poświęcone profesjonalnemu czyszczeniu w branży medycznej.

Przyjedź i zobacz nasze stoisko! Wystawiamy się w Hali nr 5 na Stoisku nr 259 w miejskim Centrum Targowym „RAI Amsterdam” przy ul. Europaplein 24 w Amsterdamie w dniach od 15 – 18 maja 2018r.

Prochem Europe wprowadza na rynek „technologię czyszczenia bezdotykowego”

Prochem Europe planuje wprowadzenie na rynek nowej technologii czyszczenia bezdotykowego przeznaczonej do toalet / ubikacji i innych mokrych obszarów, która to technologia może być również stosowana w przypadku dywanów, wykładzin i tapicerki.

CR2 Multi-Surface jest wszechstronnym systemem do „bezdotykowego” czyszczenia i odświeżania, który nie tylko sprawia, że nie potrzebujemy już więcej mopów i szczotek, ale który – z pomocą lancy do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Maszyna ta łączy w sobie myjkę ciśnieniową z potężnym systemem do odsysania próżniowego i jest przeznaczona do obszarów, gdzie tradycyjne metody czyszczenia takie jak czyszczenie mopem, są nieefektywne.

Maszyna ta działa poprzez rozbijanie i wypłukiwanie luźnych drobinek brudu i zabrudzeń z powierzchni porowatych i powierzchni trudno dostępnych, tak że mogą one być następnie skutecznie usunięte przy pomocy ściągaczki i systemu odsysania próżniowego.

Wprowadzenie systemu CR2 wieńczy 12-miesięczny okres rynkowego testowania systemu przez Prochem Europe, testowania prowadzonego po to aby oszacować jego potencjał na rynku w Wielkiej Brytanii.

Mówi menadżer ds. Sprzedaży, Phil Jones:  „Zaprezentowaliśmy ten system podczas ostatnich targów Cleaning Show tutaj w Wielkiej Brytanii i odzew był jednoznacznie pozytywny.”

„Jak wszystkie najlepsze rozwiązania, ten system zawiera w sobie stosunkowo prostą technologię, która umożliwia czyszczenie sedesów, pisuarów i podłóg w ubikacjach bez brudzenia sobie rąk przez pracownika lub pracownicę.”

„Nie ma nawet potrzeby mieszania środków chemicznych ponieważ pojemnik na roztwór czyszczący pasuje do obudowy maszyny tak aby dozowanie przebiegało automatycznie  podczas pracy maszyny.”

Będąc praktycznym rozwiązaniem system CR2 wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom na produkty technologicznie zaawansowane z branży higieny, w szczególności w zastosowaniach w sektorach ochrony zdrowia, przygotowywania posiłków i w domach opieki.

Mówi Phil: „Te sektory są mocno sterowane przez legislację i przez żądania aby spełniać coraz wyższe standardy czystości, higieny, zdrowia i bezpieczeństwa, a co za tym idzie aby redukować zużycie zasobów z coraz większym udziałem recyklingu.”

Maszyna CR2 Multi-Surface jest wyposażona w pompę o mocy 500 psi wyposażoną we wbudowany automatyczny system podawania środków chemicznych do czyszczenia i mycia pod ciśnieniem oraz oferuje opcjonalny system Heat ‚n’ Run aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją zdolność do czyszczenia powierzchni.

Trzystopniowy system odsysania próżniowego umożliwia szybkie i efektywne odsysanie wady i zabrudzeń. Wbudowana lanca i system do dokowania węży sprawia, że maszyna CR2 jest łatwa w transporcie mając jednocześnie na pokładzie wszelkie konieczne narzędzia wymagane w miejscu pracy. Bogaty zestaw opcjonalnych akcesoriów do czyszczenia dywanów, wykładzin i tapicerki jeszcze bardziej rozszerza możliwości użycia maszyny w zastosowaniach takich jak odświeżanie (przywracanie wyglądu) zróżnicowanych powierzchni, w taki sposób i w takim czasie gdy jest to konieczne.

Maszyna CR2 – przy pracy!

Szorowanie i zmywanie podłogi

Mycie sedesu myjką ciśnieniową

Mycie pisuaru myjką ciśnieniową

Więcej informacji i ceny systemu CR2 Multi-Surface można znaleźć w już dostępnym Katalogu Prochem Europe 2018.

20 lat jako dystrybutor – firma CJS idzie od sukcesu do sukcesu

prochem polska

1998: ambitny, szybko rozwijający się dostawca usług z branży czyszczenia, sprzątania i higieny podpisuje umowę na dystrybuowanie produktów firmy Prochem wśród firm zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem, wśród szkół i firm wzdłuż Południowego Wybrzeża Anglii.

Szybko do przodu przez 20 lat: i przez ten czas firma CJS z Portsmouth nie „zjechała” w dół.

Biznes zatrudniający 37 pracowników, założony w sercu tego hałaśliwego miasta portowego gdzie znajduje się również baza marynarki wojennej, działa za pomocą floty pięciu samochodów dostawczych z nowoczesnej siedziby składającej się z magazynu o powierzchni 1300 metrów kwadratowych oraz pomieszczeń do naprawy maszyn, sprzedaży i administracji, obsługując klientów na szerokim obszarze od Dorset do East Sussex a nawet do Południowego Londynu.

dystrybucja prochem

Zarząd firmy, od lewej do prawej:  Dave Gray – Dyrektor Operacyjny, Terri Gray – Dyrektor Zarządzający, Dave Baker – Prezes Zarządu i Keith Churchill – Dyrektor ds. Sprzedaży

Firma CJS została założona ponad 40 lat temu jako Clearsea Janitorial Supplies w poliskim mieście Southsea. Właściciel, Dave Baker – dzisiaj prezes firmy – poszedł w mycie okien. Jego radosne podejście w stylu „mogę to zrobić” wkrótce sprawiło, że jego klienci coraz częściej dawali mu również zlecenia z szerszego zakresu potrzeb związanych z myciem, praniem czy czyszczeniem.

Firma CJS rosła stabilnie ale pewnie, zmieniając swoje siedziby w granicach tego regionu w miarę jak rosła, przekształcając się od małego sklepu do większego podmiotu o charakterze przemysłowym. Baza klientów firmy CJS również rosła, rozwijając się od lokalnych klientów aż do szkół, placówek opieki zdrowotnej, biur, urzędów i fabryk, jak również parków rozrywki i nieruchomości przemysłowych.

Obecnie firma oferuje ponad 5000 różnych produktów w kilku liniach produktowych począwszy od środków chemicznych, poprze produkty papiernicze, maszyny, blaty aż po materiały pomocnicze magazynowe w zgodzie z wysokimi standardami zgodnie z zasadą FIFO (ang. First In First Out, pol. Pierwsze Weszło Pierwsze Wyszło).

Ale jest to „czubek góry lodowej” w odniesieniu do tego co jeszcze dzieje się w firmie CJS. Poszerzyliśmy naszą ofertę w ciągu tych wszystkich lat o usługi doradcze z zakresu COSHH (ang. Control of Substances Hazardous to Health, pol. Kontrola Substancji Niebezpiecznych dla Zdrowia), usługi testowania ATP/SWAB (ATP to sprawdzona metoda pomiaru czystości, SWAB to pobieranie wymazów patyczkiem) w celu kontrolowania możliwych zakażeń, czynności kontrolne przeprowadzane u klientów z zakresu czystości w magazynach i audyty kontrolne z zakresu czystości, jak również o naprawy maszyn i konserwację maszyn” mówi Tina Stiles – Menadżer ds. Marketingu.

prochem polska

5000 produktów w magazynie …

„Doradzamy również w sprawie szkoleń. Tak naprawdę Menadżer ds. Sprzedaży z firmy Prochem Europe, Phil Jones, jest jednym z ekspertów w naszym panelu doradczym Zapytaj-Eksperta pod adresem http://www.cjsportsmouthltd.co.uk/ask-an-expert/.”

Jest to jeszcze inna dobra idea pochodząca z firmy CJS. Masz pytanie dotyczące wyczyszczenia czegoś, na które nie wydaje ci się żebyś mógł znaleźć odpowiedź? Potrzebujesz porady na temat tego jaki roztwór czyszczący lub rozpuszczalnik lub środek chemiczny jest najlepszy

Odwiedź witrynę http://www.cjsportsmouthltd.co.uk/ask-an-expert/ i zanurz się w skondensowanym bogactwie wiedzy i wnikliwych porad pochodzących od CJS i ekspertów takich jak Phil w przedmiocie doboru najlepiej dopasowanych produktów i metod czyszczenia aby pomóc ulepszyć rezultaty czyszczenia.

„Prochem świadczy ogromną pomoc nam i naszym klientom” mówi Dyrektor ds. Sprzedaży firmy CJS, Keith Churchill. „Od samego początku zyskiwaliśmy bardzo wiele dzięki ich wiedzy, szkoleniom i oczywiście dzięki produktom najwyższej klasy.”

„Niektóre z środków czyszczących, jakie wprowadzili na rynek, były niesamowite, szczególnie dla nas, wśród nich takie jak S775 Extraction Plus, S777 Crystal Green, B230 Fresh Breeze Odour Neutraliser, S710 Trafficlean, B153 Urine Neutraliser – a wszystkie maszyny sprzedają się również bardzo dobrze.”

„Wysyłamy naszych własnych pracowników na szkolenia do Prochem Europe w Chessington i zalecamy aby nasi klienci również zapisywali się na takie szkolenia, ponieważ w mojej opinii szkolenia wzmacniają pewność siebie i umiejętności.”

Firma CJS wydaje się być dobrze przygotowana na kolejne dwie dekady wzrostu i rozwoju.

http://www.cjsportsmouthltd.co.uk

Zamierzasz zostać zawodowcem w tej branży w 2018r.? Pozwól aby pakiet szkoleniowy firmy Prochem prowadził Twój biznes ścieżką szybkiego rozwoju.

prochem polska

Jednodniowy (C1) kurs szkoleniowy organizowany przez Prochem Europe uczy jak identyfikować włókna z jakich jest wykonany dywan lub wykładzina, jak rozpoznawać różne typy podłoży, osnów i konstrukcji dywanów, jak testować stabilność barwników i jak wybierać właściwe środki chemiczne do zarówno czyszczenia, prania jak i do usuwania plam.

Podwój szkolenia drugiego dnia i twój biznes jest już na dobrej drodze.

Dwudniowy kurs szkoleniowy (C2) czyszczenia dywanów i wykładzin daje praktyczne doświadczenie z zakresu przeprowadzania pełnego rozpoznania przed przystąpieniem do czyszczenia; uczy jak powinieneś sprzedawać Twoje usługi i jak sprzedawać je dobrze poprzez właściwe ustalanie cen i odpowiedni czas poświęcany na wykonanie zadań; pozwala na prowadzenie dyskusji z kolegami po fachu na tematy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, usuwaniem odpadów, ubezpieczeniami, oraz daje możliwość otrzymania odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują. Na kursie tym zobaczysz również techniki usuwania plam i dowiesz się więcej o czyszczeniu dywanów, o barwnikach, o zabiegach dezynfekujących i ochronnych.

Ten dwudniowy pakiet szkoleniowy ma na celu zdobycie wiedzy o czyszczeniu dywanów i wykładzin i jest szczególnie przydatny dla osób, które chcą zdać w firmie Prochem egzamin członkowski w organizacji NCCS, wszystko co musisz teraz zrobić to wziąć udział w kursie czyszczenia tapicerki (w ciągu sześciu miesięcy).

W zeszłym roku liczba osób biorących udział w szkoleniach organizowanych przez Prochem Europe bardzo poważnie wzrosła.   Dużą część tego wzrostu można zawdzięczać tej nowej inicjatywie organizacji National Carpet Cleaners Association (NCCA) czyli Krajowemu Stowarzyszeniu Firm z Branży Profesjonalnego Czyszczenia Wykładzin i Dywanów.

Obchodząca w tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia swojego powstania to krajowe stowarzyszenie rzemieślników wspiera, informuje i pomaga wzrastać rzemieślnikom z branży czyszczenia dywanów i tkanin oraz innym podmiotom, a Prochem jest dumny z faktu, że wspiera tę organizację od ponad czterdziestu lat jako jej członek korporacyjny.

W zeszłym roku egzaminy wstępne do organizacji NCCA zaczęły być organizowane w Akademii Szkoleniowej Prochem’u w Chessington i są przeznaczone dla delegatów, którzy uczestniczyli w jednodniowym (C1) kursie czyszczenia dywanów i wykładzin i w jednodniowym (U1) kursie czyszczenia tapicerki.

Idea ta szczególnie dobrze została przyjęta przez firmy z branży działające w południowo-wschodniej części Anglii ponieważ dzięki niej nie trzeba udawać się do Midlands (kraina geograficzna w Anglii) aby uczestniczyć w kursach w siedzibie głównej organizacji NCCA w Leicestershire.

prochem polska

Radzilibyśmy aby zapisać się na kurs czyszczenia dywanów i wykładzin C1 lub C2 Prochem’u, a następnie aby tak szybko jak to możliwe na kurs U1. Bezpośrednio po kursie U1 (tego samego popołudnia) przeprowadzamy jednogodzinny egzamin na członkostwo w NCCA, test wielokrotnego wyboru, który kosztuje tylko 30 funtów.

Pytania na egzaminie dotyczą zarówno tematów poruszanych na kursie czyszczenia dywanów i wykładzin jak również tematów związanych z czyszczeniem tapicerki. Arkusze egzaminacyjne są następnie przesyłane do NCCA w celu ich sprawdzenia. Jeżeli zdasz ten egzamin, zostaniesz zaproszony do przystąpienia do organizacji i zostania jej członkiem.

Po ukończeniu jedno- lub dwudniowego kursu czyszczenia dywanów i wykładzin masz maksymalnie sześć miesięcy na ukończenie kursu U1, ale weź pod uwagę naszą poradę – jest dużo łatwiej zachować wiedzę potrzebną na egzaminie jeżeli możesz zrobić dwa kursy w jak najkrótszym odstępie czasu. Skoro tylko przystąpisz i zdasz egzamin i staniesz się członkiem organizacji NCCA, będziesz mógł używać swojego członkostwa aby wznieść się na wyższy poziom w oczach Twoich klientów oceniających jakość usług profesjonalnego czyszczenia jakie zamierzasz świadczyć.

Zawsze znajdą się firmy konkurencyjne, które będą zbijać Twoje ceny, ale ludzie kupują również jakość! Niskie ceny powodują, że ludzie myślą dwa razy zanim kupią taką tanią usługę. Jest to dobra pora na to aby wykorzystać większy potencjał przychodowy z pracy jaką wykonujesz. Wejdź na naszą witrynę internetową aby uzyskać więcej szczegółów dotyczących kursów i aby wybrać odpowiednią kombinację kursów C1/U1 i rozpocząć podróż do uzyskania członkostwa w organizacji NCCA.

Możesz przeczytać więcej o korzyściach wynikających z członkostwa na

http://www.ncca.co.uk/benefitsofmembership/

Więcej informacji o szkoleniach Prochem’u tutaj

Biznes się rozwija? – Stuart Chyżo nad tym pracuje!

Jeżeli chcesz aby Twój biznes się rozwijał to musisz poszukać możliwości poszerzenia Twojej oferty o różne usługi.

Jest to wystarczająco prosty etos – i z pewnością przyczynił się on do podtrzymania wielce owocnego rozwoju kariery profesjonalisty z branży czyszczenia dywanów i wykładzin, jakim jest Stuart Kerr.

Jeżeli jego nazwisko wydaje się znajome, to dlatego że o Stuarcie piszemy regularnie w newsach – również w newsach o Prochem Europe, gdzie jest on stałym klientem nabywającym maszyny i środki chemiczne.

czyszczenie prochem

Ostatnim nabytkiem firmy Swift jest maszyna Prochem Legend GT.

Firma Swift Cleaning Services, założona w 1992 roku, zmieniła swój profil działalności na czyszczenie przy użyciu maszyn montowanych na samochodach dostawczych już w 1998 roku kupując maszynę Prochem Performer.

Następnie firma Swift Cleaning Services przeniosła się do nieruchomości biznesowej wyposażonej w biura i przestrzeń magazynową w miejscowości Yateley w hrabstwie Hampshire, gdzie nabyła trzy maszyny Prochem Legend i wyruszyła w teren specjalizując się w czyszczeniu dywanów, wykładzin, zasłon i tekstyliów wysokiej jakości.

Klientem stał się jeden z hoteli Windsor – następnym klientem został duży dom po drugiej stronie ulicy! Wtedy Stuart nakreślił filozofię firmy Swift Cleaning.

„Nigdy nie odmawiamy wykonania zlecenia i zawsze używamy najlepszych materiałów i urządzeń, to dlatego stosujemy maszyny i środki chemiczne firmy Prochem.” „Wszyscy nasi pracownicy są wyszkoleni przez Prochem z zakresu obsługi maszyn montowanych na samochodach dostawczych i wszyscy noszą firmowe ubrania robocze.”

Stuart jest to człowiek, który nie lubi długo czekać zanim coś zrobi ani nie lubi robić niczego powoli. Zauważywszy wielki potencjał maszyn montowanych na samochodach dostawczych, wszedł zaraz potem w jeszcze inny profil działalności, a mianowicie w biznes renowacji obiektów zniszczonych przez pożary i zalania.

czyszczenie prochem

Jego firma Restorations (UK) od momentu rozpoczęcia działalności osuszyła, oczyściła i odkaziła tysiące nieruchomości w całym Zjednoczonym Królestwie, począwszy od pojedynczych pomieszczeń aż po duże supermarkety, biura i szkoły.

prochem polska

Syn Lewis, pracujący w dużym magazynie zniszczonym przez pożar

Dzisiaj Stuart wykorzystuje flotę 18 specjalistycznych pojazdów wyposażonych przez Prochem.  Ostatnio poszerzył swoją flotę jeszcze bardziej nabywając trzy maszyny Prochem Endeavors oraz ekstraktor Legend do montażu na samochodach dostawczych.

A szef ciągle ulepsza swój model biznesowy. Jego najnowszym przedsięwzięciem jest wypożyczanie sprzętu i przywracanie nieruchomości biznesowych zniszczonych przez pożar i/lub powódź do stanu poprzedniego.

prochem polska

Przywracanie = renowacja do stanu uprzedniej świetności!

„Wypożyczamy sprzęt do osuszania, w większości przypadków klientom prywatnym, klientom biznesowym, agencjom wynajmującym nieruchomości, firmom zajmującym się czyszczeniem dywanów i wykładzin oraz innym firmom zajmującym się renowacją nieruchomości po powodziach i poszukującym szybkiego rozwiązania typu Zrób-To-Sam, które mogą zastosować sami,” opowiada nam Stuart.

„A biznes przywracania do stanu poprzedniego jest, jak zgaduję, nieuchronnym rezultatem konieczności postawienia domów i biznesów z powrotem na nogi po pożarze lub zalaniu.

prochem polska

Syn Josh, pracujący nad naprawą i przywróceniem budynku do stanu poprzedniego

Celem naszego nowego zespołu ds. Napraw Budynków jest przywrócenie nieruchomości klienta do stanu jego uprzedniej świetności. Proste.”

Stuart ma również biura w centralnym Londynie i mieście Manchester.

Teraz, kiedy jego synowie, Lewis i Joshua, pracują dla niego, majaczą na horyzoncie pewne plany sukcesji po to aby były gotowe na chwilę, w której (lub raczej powinno się dodać, jeśli nadejdzie?) ten dynamiczny biznesmen z branży profesjonalnego czyszczenia  zdecyduje się odpocząć i przejść na emeryturę!

www.swiftcleaning.com

www.restorations-uk.com

www.swift-drying.co.uk

Jak wyczyścić kamień aby efekt był oszałamiający!

Wielu z nas wyobraża sobie, że kamienna podłoga jest prawie niemożliwa do uszkodzenia, to prawda, ale taka podłoga wciąż wymaga prac pielęgnacyjnych.

Wrośnięty brud, olej i tłuszcz, osad wapienny, wykwity (białe ślady) i pozostałości cementu, wszystko to jest wrogiem kamiennych podłóg.

Zaniedbaj kamienną podłogę a będziesz miał problem, który może być kosztowny przy jego usuwaniu.  Jednakże piękno i funkcjonalność kamiennej podłogi, jeżeli jest odpowiednio chroniona i konserwowana, mogą być niezrównane. Jak zwykle, Prochem robi dobrą robotę, jeżeli chodzi o rozwiązywanie specyficznych potrzeb związanych z czyszczeniem kamiennych podłóg.

Środek A257 Stoneclean jest formulacją na bazie kwaśnego detergentu, która efektywnie usuwa osad wapienny, smary, tłuszcze, plamy na fugach, wykwity i ogólne zaplamienia z wielu typów kamiennych podłóg takich jak płytki kamienne, ceramiczne i inne podłoża odporne na działanie kwasów.

(Ale nie należy stosować środka Stoneclean na polerowany marmur, lastryko, trawertyn, granit lub podłogę wapienną lub inne wrażliwe na kwasy kompozyty na bazie naturalnego kamienia, chyba że wstępny test pokaże, że powierzchnia może być wyczyszczona bez uszkodzenia lub odbarwienia.)  Przed użyciem należy zawsze przeczytać informacje na etykiecie odnośnie stosowania danego środka.

Aby rozpocząć, jak zawsze, należy przetestować środek na małej niewidocznej powierzchni przy użyciu rozcieńczonego roztworu tego środka czyszczącego tak aby mieć pewność że środek ten zadziała zgodnie z oczekiwaniami. Następnie należy rozcieńczyć środek Stoneclean w proporcji jedna część środka na dziesięć części wody w celu przeprowadzenia głównego czyszczenia. Na zdjęciu (po prawej) środek ten jest aplikowany przy pomocy szorowarki, czyli maszyny z głowicą obrotową wyposażoną w szczotkę szorującą, ale może być również aplikowany przy pomocy mopa, gąbki lub szczotki. Należy porządnie wyszorować powierzchnię przy pomocy szczotki lub pada, a następnie pozostawić środek na podłodze na odpowiedni czas czyli na pięć do piętnastu minut aby działanie czyszczące było w pełni efektywne.

Następnie należy użyć maszyny do odsysania mokrego szlamu (patrz artykuł o maszynach pionowych w tym wydaniu) aby zebrać szlam, a w dalszej kolejności trzeba przepłukać porządnie kamienną posadzkę dużą ilością wody przed wytarciem mopem do sucha.

urządzenia prochem
usuwanie plam

Sprawdźcie nasz końcowy rezultat czyszczenia kamienia środkiem Stoneclean!

A tutaj znajdziecie kilka dodatkowych porad:

  • Stoneclean może być stosowany jako środek nie rozcieńczony (po uprzednim przetestowaniu) jeżeli zachodzi potrzeba usunięcia grubej warstwy osadu wapiennego.
  • Środek ten jest również bardzo efektywny przy czyszczeniu podłóg antypoślizgowych.

I na koniec, w przypadku pracy nad podłogami porowatymi, należy zakończyć pracę stosując roztwór środka czyszczącego Prochem R603 Stone Seal: Środek ten zapewnia wodoszczelną warstwę na powierzchni podłogi, co powoduje, że nie zmienia się jej wygląd.

Życzymy samych zadowolonych klientów!

Pytania i Odpowiedzi … wy pytacie, my odpowiadamy!

Nie wiesz jak wybrnąć z problemów technicznych? Pozwól abyśmy Ci pomogli …

Pytanie:

„Wczoraj ukończyłem swoją robotę w pewnym domu a dywany wydzielały zapach stęchlizny (okazuje się, że mój klient próbował wyczyścić dywany na własną rękę co oczywiście nie zadziałało). Rozpocząłem od gruntownego szczotkowania, wyczesywania i odsysania.Następnie spryskałem dywany presprayem S709 Multi Pro i wyczyściłem ekstrakcyjnie przy użyciu środka B109 Fibre & Fabric Rinse, do którego dodałem środek B124 Odour Fresh. Klientka przysłała mi tego ranka e-maila, w którym pisze, że wciąż czuje ten nieprzyjemny zapach.”

Odpowiedź:

Zapach stęchlizny pochodzi prawdopodobnie od bakterii. Sugerowałbym powrócenie do klientki z środkiem B125 Clensan®, spryskanie tym środkiem dywanów, pozostawienie na piętnaście minut i ponowne wyczyszczenie ekstrakcyjne środkiem B109 Fibre & Fabric Rinse razem z środkiem B124 Odour Fresh dodanym do roztworu czyszczącego.

A tu niektóre pytania i odpowiedzi z naszych archiwów!

Pytanie:

„Wyczyściłem dywan a teraz klient składa zażalenie z powodu tego, że dywan wydziela ostry rybi zapach. Co mogę zrobić aby pozbyć się tego zapachu?”

Odpowiedź:

Jeżeli zapach nie jest spowodowany powolnym wysychaniem to przyczyna może być taka, że spoiwo obecne w strukturze dywanu lub lepiszcze, które przykleja dywan lub wykładzinę (lub „kafelki” z których wykładzina się składa) do podłoża, nasiąkło i spęczniało z powodu procesu czyszczenia. Jest to trudna sytuacja do naprawy. Użyj środka takiego jak B124 Odour Fresh lub A222 Smoke & Odour Neutraliser lub innego produktu z linii produktowej neutralizatorów zapachu i upewnij się, że w pomieszczeniu jest zapewniona dobra wentylacja. Ten nieprzyjemny zapach powinien zanikać w miarę upływu czasu. Unikaj nasączania dywanu lub wykładziny zbyt dużą ilością wody podczas przeprowadzania kolejnych czyszczeń!

Pytanie:

„Mam zlecenie aby wyczyścić pomieszczenia opuszczane przez najemcę, który zakończył najem i ten poprzedni najemca miał psa i również palił papierosy. Jak mogę pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu?”

Odpowiedź:

Wyczyść w normalny sposób, ale dodaj środek A222 Smoke & Odour Neutraliser do roztworu czyszczącego. Środkiem tym można również bezpośrednio spryskać dywan lub wykładzinę, a następnie wyczyścić ekstrakcyjnie. Jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach pochodzący od psa to spróbuj wyczyścić powierzchnię, w miejscu o którym wiadomo że pies tam leżał, środkiem S710 Trafficlean lub dowolnym innym pre-sprayem i środkiem B845 Citra-Boost, który jest dodatkiem do rozpuszczalnika, w celu wyeliminowania naturalnych olejów z futra zwierzęcia, które zostały przeniesione do wykładziny dywanowej lub do dywanu.

Następnie wypłucz ekstrakcyjnie środkiem B109 Fibre & Fabric Rinse.

Pytanie:

„Mam zlecenie aby wyczyścić pomieszczenia opuszczane przez najemcę, który zakończył najem i ten poprzedni najemca miał psa i również palił papierosy. Jak mogę pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu?”

Odpowiedź:

Jeżeli linie te biegną w tym samym kierunku co deski podłogowe i są równomiernie rozłożone to są to prawdopodobnie tzw. zabrudzenia filtracyjne czyli ciemne liniowe lub punktowe plamy wywołane przez brud przechodzący na wylot przez wykładzinę spod jej spodu. Ta wykładzina dywanowa nie ma warstwy nieprzepuszczalnej i powinna była zostać podłożona pod nią folia polietylenowa gdy wykładzina była kładziona aby zapobiec tym zabrudzeniom filtracyjnym. Plamy te zostały prawdopodobnie ujawnione przez proces czyszczenia lub zostały wyciągnięte podczas ekstrakcji poprzez całą grubość wykładziny z warstwy spodniej.

Wyczyść środkiem A217 Ultrapac Renovate lub B171 Filter Out a następnie przepłucz ekstrakcyjnie środkiem B109 Fibre & Fabric Rinse. Poinformuj klienta, że te zabrudzenia filtracyjne pojawią się ponownie jeżeli wykładzina nie zostanie ułożona ponownie na folii nieprzepuszczalnej.

Więcej Pytań i Odpowiedzi na temat Czyszczenia Wykładzin Dywanowych od Działu Obsługi Klienta firmy Prochem pod tym linkiem