Jak prać dywany profesjonalnie?

W branży czyszczącej nieustannie dyskutuje się, czy dywany czy może jednak twarde podłogi są bardziej odpowiednie dla zdrowia i które prostsze w utrzymaniu ich w czystości. Jak prać dywany i twarde podłogi?

Twarda podłoga zwykle uważana jest za bardziej higieniczną – w rzeczywistości, biorąc pod uwagę charakter zastosowania, można argumentować, że faktycznie tak jest.
Nie jest to do końca prawdą. Trzeba przecież pamiętać, że jeśli zdejmiemy dywan, to dom traci coś ze swego blasku, z pojęcia ciepła, z jakim słowo „dom” kojarzy się większości ludzi.Traci wtedy coś z komfortu (a co za tym idzie – i z lepszej wydajności akustycznej).jak prać dywany

Jednak zarówno twarde podłogi, jak i dywany mają swoje miejsce, zwłaszcza dlatego, że dzisiejsza technologia pielęgnacji podłóg oferuje dla każdego odpowiednie rozwiązania.
Weźmy na przykłajak prać dywanyd takie domy opieki całodobowej – tam trzeba zwrócić uwagę na wytarte ścieżki komunikacyjne, ślady po kołach wózków inwalidzkich, wylane płyny itp.
Każdy dywan w domach opieki i szpitalach musi być regularnie konserwowany (często nawet głęboko czyszczony). Jak prać dywany w takich miejscach?

Kawa i herbata, wtarte jedzenie, cukry i oleje w lekach, wysoko tłuszczowe napoje białkowe i inne podobne – to wszystko powinno być dokładnie usunięte z czyszczonego dywanu. Jak prać dywany tak ubrudzone? Wiele firm sprzątających błędnie uważa, ze dobry sprzęt załatwi całą robotę i dlatego często nie stosują dobrej chemii, a czasem nawet jeśli ją nawet zastosują, to nie odczekają odpowiednio długo, aby zdążyła ona spenetrować powstałe zabrudzenia.

Dwa przydatne rozwiązania wielu uporczywych problemów to Prochem B144 Stain Pro i E840 Citrus Gel.
Ten pierwszy to skuteczny odplamiacz zasadowy do usuwania zabrudzeń kwasowych oraz tłustych plam po produktach spożywczych, plamach organicznych jak krew, wymiociny, atramenty wodjak prać dywanyne (tusze) oraz plam z kawy i herbaty, mleka, śmietany i wina. Jest po prostu lekko rozpylany na wycieki, pozostawiony na dwie do pięciu minut, a następnie spłukany za pomocą maszyny ekstrakcyjnej lub nawet osuszony chłonnym papierem. Często ludzie którzy pytają jak prać dywany finalnie sięgają właśnie po te produkty.

Citjak prać dywanyrus Gel robi dokładnie to samo, ale koncentruje się na wyciekach na bazie oleju i cukru. Ten rozpuszczalnik na bazie ekstraktów z owoców cytrusowych o konsystencji płynnego żelu, skutecznie usuwa tłuste plamy z oleju, masła, smaru, smoły, gumy do żucia i wielu innych. Dzięki postaci żelu zapobiega przenoszeniu plamy w głąb wykładziny nie uszkadzając w ten sposób lateksowego podłoża. Nadaje się do stosowania do dywanach wełnianych i większości innych powierzchni.

Istnieje też opinia, że zbyt częste czyszczenie dywanu powoduje, że dywan może stać się lepki i szybciej się brudzić. Jest to jednak często spowodowane nadmiernym użyciem detergentu w urządzeniu oraz nie wiedzy z zakresu jak prać dywany. Zawsze więc należy używać ilości wskazanej na etykiecie producenta, prawidłowo rozcieńczając produkt- wtedy dywan utrzyma odpowiedni wygląd na dłużej i poprawi opłacalność procesu czyszczenia. Niezwykle istotną sprawą jest również użycie odpowiedniego środka chemicznego – firma Prochem stała się wiodącym producentem produktów odpowiednich do wszystkich rodzajów powierzchni.
jak prać dywany
Jak prać dywany? Jednym z ich podstawowych produktów jest B112 Neutra-Soft. To uniwersalny środek do czyszczenia dywanów, neutralizator uryny (moczu), środek usuwający nieprzyjemne zapachy i środek płuczący. Neutralizuje i usuwa pozostałości i zapach uryny. Przywraca czystość i miękkość dywanów oraz tkanin. Nowa technologia powierzchniowo czynna eliminuje ponowne zabrudzenie. Produkt ten ma wielorakie zastosowanie i eliminuje konieczność stosowania kilku środków jednocześnie.

W domach opieki, szpitalach i nie tylko równie dobrze sprawdzi się maszyna czyszcząca Prochem Fivestar o pojemności 11,3 litra.
Odkurzacz ten jest idealny do pielęgnacji w takich miejscach: jest cichy i łatwy w manewrowaniu, a 5-litrowa butelka koncentratu Neutra-Soft zapewni do 44 pełnych napełnień maszyny,c o jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Prochem wspiera branżę czyszczącą od momentu jej powstania w 1974 r.,oferując szeroki wachlarz rozwiązań i systemów do pielęgnacji dywanów i podłóg.
Zapewnia również szkolenia jak prać dywany i demonstracje produktów na miejscu dla dużych grup domów opieki, niezależnych domów i prywatnych szpitali oraz dostarcza produkty do środowisk opieki zdrowotnej w całym kraju poprzez swoją rozległą sieć dystrybutorów. Dzięki temu coraz mniej osób zadaje sobie pytanie

Skoro już wiesz jak prać dywany to z całą pewnością chcesz się rozwijać! Chętnie pomożemy: Dowiedz się więcej!

 

Jak prać dywany?

najlepsza chemia do prania