Jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane?

Jeśli czyścisz dywany, powinieneś również wiedzieć jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane.  W końcu prawdziwy specjalista powinien podołać każdemu zleceniu. Co zrobisz jeśli będąc u klienta, ten poprosi o wypranie jeszcze kanapy? Przecież nie odmówisz…

Teoretycznie dodatkowe wypranie kanapy powinno wiązać się jedynie z dodatkowym zarobkiem, jeśli jednak nie masz w tym doświadczenia może to być ogromne ryzyko utraty, a nie zarobku pieniędzy. Zgadnij co jest najczęstszym pytaniem pojawiającym się na linii pomocy technicznej prochem? „Jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane”. Specjaliści pracujący na tej linii codziennie odpowiadają na masę zapytań odnośnie wyprania tapicerki meblowej, która została już zniszczona przez ich poprzedników.

Pokazuje nam to jak wiele osób z firm sprzątających nie zdaje sobie sprawy z ryzyka jakie podejmują, nie mając odpowiedniej wiedzy jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane i przeszkolenia, zabierając się do pracy nad ozdobnymi, luksusowymi kanapami. Nikt z nas nie pracuje dla przyjemności z prania, a oddawanie czasami i gigantycznych sum za zniszczony ekskluzywny narożnik lub fotel nie kojarzy się z profitem którego oczekiwaliśmy przyjmując zlecenie. Potwierdza to tylko jak ważna jest wiedza jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane.

Większość pracowników profesjonalnych firm sprzątających jednak wie jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane i zdaje sobie sprawę z potencjalnych problemach, jakie mogą ich spotkać w kontakcie z dywanami: blaknięcie kolorów, kurczenie się, brązowienie czy rozciąganie – a to zaledwie kilka z nich… Jednak zdecydowanie zbyt duża liczba operatorów zdaje się nie być na bieżąco z ryzykiem związanym z czyszczeniem tapicerki.

Podobne problemy – występujące w czyszczeniu dywanów – występują również w czyszczeniu tkanin, a do tego dochodzi dodatkowe ryzyko np. odkształceń tkanin aksamitnych. Sofy materiałowe mają często większą wartość niż dywany, na których stoją. Jakiekolwiek uszkodzenie i rachunek za naprawę może być znacznie wyższy niż kwota, którą miałeś otrzymać za usługę.

Na szczęście na  szkoleniu z czyszczenia tapicerki Prochem możesz nauczyć się testować zróżnicowaną chemię, wykonywać testy koloru, identyfikować możliwe naturalne ryzyko związane z odbarwianiem i dowiedzieć się, które tkaniny można bez problemu czyścić na mokro, a które tylko na sucho. Jest to świetna inwestycja, która bardzo możliwe, że pomoże Ci zapobiec utracie nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Poznaj te zagadnienia i wykorzystaj tą wiedzę w praktyce, a szybko będziesz mógł podnieść swoje ceny za oferowane usługi. Świadomość jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane naprawdę bardzo pomaga. 

Oto kilka zdjęć przesłanych nam przez pracowników, którzy zetknęli się z czyszczeniem wykonanym już wcześniej w zdecydowanie niewłaściwy sposób…

Jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane

Zbrązowiała sofa po zastosowaniu nieodpowiednich środków czyszczących.

Jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane

Materiał zniszczony przez przez niedoświadczonego pracownika.

Jak profesjonalnie czyścić meble tapicerowane

Tkanina zdezelowana po użyciu niewłaściwej metody czyszczenia.