Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Prochem Pytania i Odpowiedzi!

Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Jest to pytanie które zadaje wielu z naszych klientów, którzy chcą się rozwijać i stawiać na profesjonalizm. Ta wiedza jest niezwykle potrzebna dlatego prezentujemy kolejne wydanie Q&A do specjalistów marki Prochem. Dowiedz się sam jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę.


Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Pytania i Odpowiedzi Prochem!
Pytanie:

Poproszono mnie o profesjonalne wyczyszczenie materaca.
Czy to jest możliwe? Mam maszynę Prochem Galaxy. Czego powinienem używać do prania materacy? Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę?
Odpowiedź:
Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkęTak naprawdę możesz wyczyścić tylko zewnętrzną powierzchnię materaca. Jeśli proszą cię o zajęcie się insektami takimi jak pluskwy, być może powinieneś zalecić skontaktowanie się z zarejestrowaną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników. Jeśli jednak klient prosi o wyczyszczenie i odkażenie, możesz to zrobić bardzo łatwo.
Przede wszystkim bardzo dokładnie odkurz czyszczoną powierzchnię, a następnie delikatnie spryskaj preparatem Prochem B144 Stain Pro, następnie wetrzyj go. Potem za pomocą ekstraktora Galaxy wypłucz wszystko przy użyciu środka B109 Fibre & Fabric Rinse.

 

Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Pytania i Odpowiedzi Prochem!
Pytanie:Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę

Właśnie kupiłem ekstraktor Prochem Steempro 2100 Powermax. Dostałem do niego zestaw węży, ale widzę, że często nie dosięgają one do sypialni na piętrze i mam już dość ciągnięcia ich na górę przez cały czas. Ostatnio nawet uszkodziłem listwę przypodłogową u klienta. Czy mogę dodać do niego węże, aby sięgały dalej?
Odpowiedź:
Tak, oczywiJak profesjonalnie prać dywany i tapicerkęście. Jeśli Twoja maszyna ma podwójne silniki ssące, możesz dodać do niej węże przedłużające. Z maszyną otrzymujesz wąż 7,5 m (25 stóp); ale możesz też zakupić węże podwójnej długości (PR3005E ), aby bez problemu dotrzeć do sypialni na piętrze. Używając takich węży możesz zostawić maszynę na parterze na plandece lub starym kawałku jakiegoś dywanu (który jest twój, na wypadek wycieku) i poprowadzić węże na górę. Możesz skorzystać z dodania specjalnego haczyka na wąż (na rzep-HF2702) u góry schodów i przymocować go do poręczy lub balustrady, aby utrzymać ciężar węża w naturalnej pozycji (w dół). Niektórzy operatorzy dodają również osłonę narożną (HF2701) na wszystkich rogach, aby chronić lakier klientów przed zniszczeniami.
Wszystkie te części i akcesoria są dostępne u dystrybutorów firmy Prochem.

 

Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Pytania i Odpowiedzi Prochem!
Pytanie:

Dostałem zlecenie, ale właścicielka mieszkania oznajmiła, że nie chce żadnych chemicznych zapachów podczas czyszczenia. Podczas rozmowy pozwoliłem jej poczuć zapach niektórych chemikaliów, których normalnie używam, jednak jej spodobał się tylko Fibre & Fabric Rinse – reszta zapachów była dla niej zbyt silna. Czy masz jakieś rady? Dywanpureclean będzie wymagał użycia silnego prespraya, ponieważ od jakiegoś czasu nie był czyszczony.
Odpowiedź:
W takim przypadku oczywistym wyborem jest użycie C409 Pure Clean. Jest on uniwersalnym, bezzapachowym preparatem do czyszczenia dywanów i tapicerki. Jest bardzo skuteczny i zarazem przyjazny dla użytkownika, nie zawiera mydła, rozjaśniaczy optycznych, enzymów ani rozpuszczalników. Może być używany jako uniwersalne rozwiązanie do wszystkich typów operacji czyszczenia dywanów i tkanin, po przetestowaniu.

Jak profesjonalnie prać dywany i tapicerkę? Najprościej zacznij od zestawu startowego i od samego początku stawiaj na profesjonalizm! Dowiedz się więcej!