Jak usunąć plamy z krwi?

Jak usunąć plamy z krwi to jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Plamy te kojarzą się raczej z nieprzyjemnymi sytuacjami w życiu. Jednak w przypadku niewielkich zadrapań, otarć, krwotoku z nosa czy miesiączki, bajak usunąć plamy z krwirdziej nieprzyjemne jest wywabianie tych plam z ubrań, pościeli czy dywanów domowymi sposobami. Stosując odpowiednie metody, usuwanie plam z krwi może być zadaniem szybkim i wykonalnym.
Żeby łatwiej było usunąć plamę trzeba zareagować natychmiast. Trzeba pamiętać jednak, że plamy ze świeżej krwi nie wolno zanurzać w gorącej wodzie, ponieważ doprowadzi to do utrwalenia śladów na tkaninie.

Natychmiastowa reakcja nie zawsze jest jednak możliwa. Często plamy z krwi są już stare i wtedy trzeba użyć odpowiednich środków, aby je skutecznie usunąć. Z pomocą przychodzi najskuteczniejszy na rynku odplamiacz do zabrudzeń białkowych Prochem Stain Pro B144. Żeby dokładnie usunąć plamy z krwi, należy nanieść Stain Pro jak usunąć plamy z krwibezpośrednio na plamę gotowy do użycia lub w stosunku rozcieńczenia z wodą (1:1), wetrzeć delikatnie ręcznikiem lub szczotką. Po 5-10 min wypłukać ekstrakcyjnie najlepiej Fibre & Fabric Rinse B109 odkurzaczem piorącym (np Prochem Galaxy) lub wytrzeć białym ręcznikiem. W razie potrzeby wykonać ponownie. Dla najlepszych efektów przed alkalicznym Stain Pro w celu gwarantowanego efektu zaleca się wcześniejsze zmiękczenie plamy odplamiaczem wielozadaniowym o neutralnym pH Neutral Pro-Spotter B122, również firmy Prochem.

A jak usunąć plamy z krwi zaschniętej (lub też rdzy)? Doskonale sobie z tym poradzi Prochem Rust Remover B198.
Jest to wydajny, bezpieczny, ultra kwaśny żel do usuwania zabrudzeń z rdzy oraz zaschniętej krwi z materacy, plam z krwi z tapicerki oraz wszędzie tam gdzie jest krew na dywanie i powierzchniach płaskich. Nie wymaga neutralizacji chemicznej.

Jak usunąć plamy z krwi oraz rdzy za pomocą tego odplamiacza?
Nanieść odplamiacz na zabrudzenia. Odczekać minimum 5 minut na działanie środka.
W razie mocniejszych zabrudzeń powtórzyć powyższe działania jeszcze raz. W przypadku większej ilości świeżej krwi można używać ekonomicznej wersji B144 Stain Pro.
Zastosowanie powyższych środków chemicznych firmy Prochem oraz dobrego ekstraktora piorącego gwarantuje całkowity sukces!

Już wiesz jak usunąć plamy z krwi? A może uważasz że firma sprzątająca to dobry pomysł na biznes? Sprawdź TUTAJ!

najlepsza chemia do prania