Prochem – Ron Tilley, odejście założyciela i prezesa firmy

Prochem, odejście ikony firmy

Prochem Europe Ltd z przykrością informuje o odejściu swojego założyciela i prezesa, Rona Tilleya, w wieku 88 lat.

Jako człowiek o dużej charyzmie i dowcipie, obdarzony zdolnością do angażowania się w losy pracowników, przy jednoczesnym ich uspokajaniu, Ron zbudował bardzo udaną karierę w branży sprzątania, a wraz z nią firmę, która miała stać się jednym z najbardziej nowatorskich twórców rozwiązań i czołową placówką w szkoleniu specjalistów ds. sprzątania (oznaczenie to nie istniało, kiedy wszedł do firmy pod koniec lat 50-tych XX wieku).

Kiedy Ron dołączył do Servicemaster w 1959 roku, przemysł czyszczenia dywanów prawie nie istniał. Krystalizacja szamponu była nową technologią; nie było czegoś takiego jak ekstraktor gleby oraz nie było szkoleń z tym związanych. W wyniku urazu kręgosłupa w 1962 r. Ron nie mógł dłużej pracować jako pracownik czyszczenia dywanów, a w firmie utworzono nowe stanowisko trenera.

Pod patronatem swojej nowo utworzonej firmy Professional Chemical & Equipment Company Ltd, Ron postanowił pomóc innym, jego kursy dotyczące dywanów, tapicerki i czyszczenia podłóg, które odbywały się w starym klubie Victory w pobliżu Marble Arch w Londynie w imieniu BICSc, były odbierane bardzo entuzjastycznie.

Kursy te nie tylko przyniosły korzyści sprzątaczom, umożliwiając im lepsze wykonywanie pracy i cieszenie się lepszymi efektami, ale okazały się bardzo twórcze w opracowaniu techniki prezentacji Rona, która sama w sobie była zwycięską formułą. Wiele lat później, w 1998 r., Ron otrzymał pierwszą nagrodę za całokształt twórczości, którą NCCA wręczył mu w uznaniu za wybitne zasługi dla branży czyszczenia dywanów.

Prochem (nowy skrót nazwy firmy) założył linię pomocy technicznej, a producenci dywanów wkrótce przyszli do Prochem po porady dotyczące czyszczenia.

Ron, który pilnie interesował się interesami i potrzebami odkurzania, postanowił także nawiązać współpracę z producentami urządzeń do pobierania gorącej wody w celu importowania  sprzętu z USA, gdzie rozpoczęto tą innowacje.

W 1977 roku syn Rona, Alan dołączył do firmy Prochem, a w 1980 roku firma rozpoczęła produkcję produktów chemicznych w swojej siedzibie w Kingston upon Thames. W ciągu następnych 15 lat opracowano oraz udoskonalono produkty i receptury, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie ze strony rozległej sieci dystrybutorów.

W 1995 r. Firma ponownie przeniosła swoją siedzibę do większych pomieszczeń w Chessington, gdzie możliwa była rozbudowa produkcji, magazynowania, rozwoju produktów laboratoryjnych oraz sprzedaży i serwisu sprzętu.

W nowym budynku doskonale przewidziano także dedykowane dwupiętrowe centrum szkoleniowe, w którym tysiące osób uczestniczyło w kursach Prochem przez ponad 20 lat.

Ron Tilley pozostał aktywny w Prochem, kontynuując szkolenia ds. dywanów, tapicerki i środków do czyszczenia podłóg do lat siedemdziesiątych.

najlepsza chemia do prania

Wejdź na chemiadoprania.pl i poznaj produkty Prochem.

By | Sierpień 6th, 2019|