Specjalista od rozwiązań w branży profesjonalnego czyszczenia – firma Prochem Europe – prezentuje najnowszą technologię wchodzącą na rynek podczas wydarzenia, które miało miejsce na targach Interclean w maju tego roku (2018).

Wywodząca się z Wielkiej Brytanii firma Prochem prezentuje swoje osiągnięcia na Targach w Hali nr 5 na Stoisku nr 259 w Centrum Wystawienniczym Europaplein w Amsterdamie w dniach od 15 do 18 maja 2018r.

Nowym produktem, należącym do linii produktowej maszyn przenośnych Prochem, jest innowacyjny system CR2 Muti-Surface.

Wszechstronny system „bezdotykowego” czyszczenia / odświeżania przeznaczony do podłóg w łazienkach i toaletach, który sprawia, że nie potrzebujemy już więcej mopów i szczotek, i który – z pomocą lancy do czyszczenia dywanów lub narzędzia do czyszczenia tapicerki – może być również stosowany do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Maszyna ta jest wyposażona w potężną pompę o ciśnieniu roboczym 500 psi (34,47 barów) wyposażoną we wbudowany automatyczny system podawania środków chemicznych do czyszczenia i mycia pod ciśnieniem i oferuje opcjonalny system „Heat ‚n’ Run” dający jeszcze lepsze rezultaty czyszczenia.

Szeroki wybór opcjonalnych akcesoriów do czyszczenia dywanów i tapicerki jeszcze bardziej rozszerza zakres stosowania tej maszyny przy czyszczeniu / odświeżaniu zróżnicowanych powierzchni, wtedy kiedy jest to konieczne.

Na wystawie firma zaprezentowała również maszynę pod nazwą Endeavor 500 wyposażoną obecnie w nowy 2-Fazowy silnik próżniowy o średnicy 8,4 cala.

Maszyna Prochem Endeavor 500, która dorównuje osiągami jednostkom montowanych w małych samochodach dostawczych, cechuje się fenomenalnymi parametrami technicznymi, jest wyposażona w wysokociśnieniową pompę tłokową o napędzie indukcyjnym i ciśnieniu roboczym 500 psi (34,47 barów) oraz w silnik próżniowy o średnicy 8,4 cala zapewniający duży przepływ powietrza.

Prochem Europe, brytyjski główny dostawca maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego montowanych w samochodach dostawczych, prezentuje swój najnowszy produkt, maszynę Sapphire 370SS, która dołącza do rodziny maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego montowanych na samochodach dostawczych i ciężarówkach.

Najmniejsza pod względem zajmowanej przestrzeni maszyna potrzebująca o 50% mniej przestrzeni niż konkurencyjne modele z tym samym uwalniająca cenną przestrzeń vana, fabrycznie nowa Sapphire 370SS ma nowy design z wykończeniem w stylu włókien węglowych i podświetlanym panelem przednim.Sapphire 370SS

Ponadto firma Prochem wystawia swój inny system do czyszczenia dywanów i tapicerki montowany w samochodach dostawczych – Legend GT o odświeżonym wyglądzie.

Legend GT zasilany przez chłodzony powietrzem silnik Kohler Command o mocy 23 KM, cechujący się nowym i uproszczonym design’em oraz wyposażony w opatentowany system wymiany ciepła, jest zbudowany z komponentów o najwyższej jakości w branży.

Grill ze stali nierdzewnej oraz rama wykończona „barankiem” i pokryta tworzywem sztucznym są odporne na rdzę i korozję a specjalne kieszenie na widły wózków widłowych zapewniają łatwe instalowanie w pojazdach oraz łatwe przemieszczanie maszyny.

Nowe akcesoria do maszyn montowanych w samochodach dostawczych obejmują narzędzie do czyszczenia Sapphire HOSS 700, również zaprezentowane po raz pierwszy na Stoisku nr 259 w Hali nr 5.

Narzędzie zaprojektowane przez firmę Prochem tak aby zmaksymalizować wydajność przy czyszczeniu dywanów oraz aby zredukować czas ich suszenia, HOSS 700 czyści z prędkością siedmiuset przeciągnięć na minutę, dozując roztwór czyszczący w precyzyjnych dawkach i wcierając pre-spray bardzo dokładnie, tak aby w bardzo dużym stopniu poprawić wyniki czyszczenia.

Ponadto siła spryskiwania generowana przez maszynę HOSS 700 w połączeniu ze zoptymalizowaną siłą ssania daje w rezultacie maksymalną ekstrakcję brudu, redukując czas suszenia dywanów o 30% w porównaniu do czyszczenia przy użyciu standardowych lanc czyszczących.

Na targach Interclean pokazuje swoje produkty 800 wystawców w 11 halach. Równolegle z Targami ma miejsce nowe wydarzenie „Healthcare Cleaning Forum” czyli forum poświęcone profesjonalnemu czyszczeniu w branży medycznej.

Więcej informacji na stronie https://www.intercleanshow.com/en/amsterdam

Dużo więcej szczegółów na temat technologii profesjonalnego czyszczenia firmy Prochem Europe znajdziecie w Katalogu Prochem Europe 2018 dostępnym pod tym linkiem.