Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki. Pytania i odpowiedzi Prochem

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki. Pytania i odpowiedzi Prochem
1) Czy możesz pomóc z pewnym problemem odnośnie tapicerki?
Nie jestem pewien co to za tkanina, ale wyglądała jak aksamit a przycięta jest jak „fryzura skinheada”.profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerki
W każdym razie po czyszczeniu wygląda własnie tak – z tymi wszystkimi liniami na całej tkaninie, a klient nie jest zbytnio zadowolony.
ODP:
Niestety jest to już nieodwracalne.
Materiał ten powinien był zostać wyczyszczony na sucho. Zastosowany proces czyszczenia na mokro spowodował zniekształcenie tkaniny.
Naturalne tkaniny aksamitne należy czyścić chemicznie (bez kontaktu z wodą), tj. rozpuszczalnikiem, takim jak Prochem Fine Fabric Solvent Cleaner.
Gdy to zrobisz, istnieje podstawowy test, który niepewny operator mógłby zrobić, aby zdecydować się na czyszczenie ( na mokro lub na sucho) – nazywa się to „testem na mokro”.profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerki
Mianowicie: zanurz palec w wodzie i znajdując niewidoczne miejsce tkaniny, zakręć mokrym palcem na tkaninie. Następnie wytrzyj to miejsce wierzchem dłoni (najlepiej próbując wyrównać stos). Jeśli ślad zostanie całkowicie usunięty, prawdopodobnie można tkaninę czyścić na mokro. Jeśli nie, wybierz bezpieczniejszą metodę czyszczenia – na sucho.
Proponuje również zapisać się na kurs Prochem „Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki”, aby nauczyć się tego i wielu innych sposobów prania tapicerki i nie tylko,czyli:
-sposobów rozpoznawania włókien
-testy koloru
-prawidłowe używanie produktów
-dobór wyposażenia i środków czyszczących w zależności od czyszczonej powierzchni i potrzeb
-prawidłowa identyfikacja plam i zabrudzeń oraz sposoby ich usuwania
Zapraszam do kontaktu.

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki. Pytania i odpowiedzi Prochem
2) Jestem w hotelu na lotnisku Heathrow, aby sprawdzić, czy atrament rozlany przez dziecko na wełniany dywan może zostać usunięty.
Personel hotelu wypróbował już wiele produktów,ale bezskutecznie.
Możesz pomóc?

profesjonalne czyszczenie dywanów i tapicerki
ODP:
Tak, nałóż niewielką ilość Prochem Ink Solv na wacik i mam nadzieję, że w ten sposób usuniesz większość plamy.
Jest to odplamiacz na bazie wody do tuszu, markera, lakieru do paznokci, kleju PVA i innych rozpuszczalnych w wodzie i rozpuszczalniku plam -na dywanach, tkaninach i twardych powierzchniach.
Jeśli to zrobisz, wprowadź ponownie niewielką ilość na plamę i pozostaw na dwie minuty, a następnie wypłucz pozostałość za pomocą Prochem Fibre and Fabric Rinse.
W przypadku bardzo starych plam, kiedy ponowna aplikacja odplamiacza nie jest wskazana użyj A277 Solvex

Uwierzcie mi – zadziałało!
Z tego co wiem,przedstawiciel Prochemu został później poproszony o zapewnienie produktów do pielęgnacji dywanów i usuwania plam we wszystkich hotelach tej sieci…:)

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki, każdy wie jak to ważne! 

Nie zapomnij – więcej przydatnych porad na temat: Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki – znajdziesz na naszej stronie internetowej …….

Profesjonalne pranie dywanów i tapicerki