Nigel prezentuje produkty Prochemu …

Nigel prezentuje produkty firmy Prochem …

Lato Miłości dla niektórych było synonimem Ludzi-Kwiatów, ulicy the Kings Road w Chelsea i muzyki pop.

Dla Roy’a Kent’a był to moment, w którym rozpoczął swój własny biznes.  I 50 lat później wciąż odnosi sukcesy jako jeden z najbardziej dynamicznych dystrybutorów firmy Prochem Europe.

„Ciężko w to uwierzyć że minęło już 50 lat”, rozmyśla syn Roy’a Andy, który razem ze swoim bratem Nigel’em prowadzi dzisiaj w mieście Sussex firmę pod nazwą Southern Counties Janitorial Supplies (SCJS) czyli Dostawcy Materiałów Eksploatacyjnych dla Południowych Hrabstw.

Obaj pamiętają dzień, w którym ich tata rozpoczął rodzinny biznes w Brighton: około 1973 roku Nigel działał już w firmie, a Andy dołączył do niego prosto po ukończeniu szkoły dwa lata później.

„Nie chciałem robić nic innego. Musi być jakiś rodzaj robaka, który wszyscy mamy, naprawdę, coś w naszym DNA.” śmieje się Andy.

„Tata był menadżerem obszaru w firmie Columbus Dixon a następnie w firmie Victor, tak więc maszyny miał we krwi.”

„Logicznie, biznes zaczął się od sprzedaży i naprawy technologii profesjonalnego czyszczenia a następnie rozwinął się w kierunku środków chemicznych, czyszczących i tak dalej.”

Andy wierzy, że wielka zmiana biegu dla ich biznesu przyszła razem z wprowadzeniem na rynek ekstrakcji gorącą wodą na brytyjski rynek profesjonalnego czyszczenia, razem z młodą wtedy firmą Prochem – głównym inicjatorem technologii i firmą, która miała i ma największe zasługi w rozpowszechnieniu tej technologii.

„My wszyscy widzieliśmy potencjał tych maszyn, kupowanie ich nie wymagało zbyt wielkiego namysłu. Weszliśmy w Prochem i nigdy go nie porzuciliśmy!”

Andy i Nigel (Roy niestety zmarł) uznają markę Prochem za czołowego dostawcę maszyn i środków chemicznych. „Maszyna Steemeasy 200 była fantastyczna, była innowacją roku gdy została wypuszczona na rynek” mówi Andy.

„Inną wielką przenośną maszyną jest Steempro – standard przemysłowy, pierwszy wybór jeśli chodzi o maszyny do prac w pomieszczeniach domowych.  Środki chemiczne firmy Prochem są fantastyczne. Środki takie jak Extraction Plus, Double Clean, Stain Pro and Microsan® cechują znakomite parametry a Procaps jest fantastycznym produktem do czyszczenia w biurach i cechuje się znakomitą wydajnością.

Bracia Kent są także fanami szkoleń organizowanych przez firmę Prochem. „Polecałbym każdemu, kto prowadzi taki biznes, udanie się na przynajmniej jedno takie szkolenie. Szkolenie takie naprawdę przyniesienie mnóstwo wiedzy a tym samym i zawodowej pewności siebie,” dodaje Andy.

Firma SCJS wciąż zajmuje się głównie sprzedażą i serwisowaniem maszyn. Oprócz maszyn do czyszczenia ekstrakcyjnego gorącą wodą i odkurzaczy sprzedaje również maszyny do czyszczenia i konserwacji podłóg i zatrudnia w swoim serwisie swoich własnych mechaników, wymagając od wszystkich swoich pracowników rzetelnej wiedzy z zakresu czyszczenia podłóg.

I jest to wciąż w bardzo dużym stopniu biznes rodzinny. Mama Bette wciąż tam pracuje, podobnie jak córka Andy’ego Rebecca.

Znalezione obrazy dla zapytania: prochem"