Znaczenie pH w praniu – co oznaczają kolory produktów Prochem?

Zanim dowiemy się jakie jest znaczenie pH w praniu dywanów i tapicerki najpierw wyjaśnijmy sobie czym tak właściwie jest te całe pH.znaczenie pH w praniu dywanów i tapicerki
Skala pH to ujemne to ujemna skala logarytmiczna, określająca stężenie jonów wodorowych w roztworze. Wartość tego odczynu może mieć bardzo duży wpływ na to jakie reakcje chemiczne zajdą przy praniu, na przykład w roztworze zbyt kwaśnym niektóre reakcje mogą wcale nie zachodzić, a z kolei w zbyt zasadowym mogą mieć nieoczekiwane skutki. Własnie przez wzgląd na zróżnicowanie efektów i skutków jakie mogą być wywołane odmiennymi odczynami pH, każdy profesjonalista powinien być przygotowany i mieć w swoim ekwipunku chemię na każdą ewentualność, a przede wszystkim znać znaczenie pH w praniu.

Skąd mamy wiedzieć jakie pH jest w wykładzinie/tapicerce?
znaczenie pH w praniu dywanów i tapicerki
W związku z tym jak ważne jest poznanie pH wcześniej, przed samym przystąpieniem do prania wykładziny powinniśmy sprawdzić odczyn jaki jest w dywanie. W tym celu należy delikatnie zwilżyć dywan i użyć papierka lakmusowego, najlepiej takiego z małą ściągawką skali pH. Jak widać na poniższych zdjęciach jest to bardzo prosty sposób aby zbadać odczyn wykładziny, dzięki czemu możemy się przekonać czy był on już wcześniej naszpikowany chemią i dostosować metodę czyszczenia do jego stanu. Kiedy znamy już znaczenie pH w praniu, a także jego odczyn znaczenie pH w praniu dywanów i tapicerkiw materiale możemy spokojnie przystąpić do pracy.

Co oznaczają kolory na etykiecie produktów Prochem?
Nawet bardzo doświadczeni operatorzy którzy mają już duży staż pracy czasami myślą, że niebieski kolor na etykiecie Multi Pro to jest efekt jakiegoś losowania. Nie jest to oczywiście prawda. Specjaliści w laboratorium Prochem mieli świetny pomysł na nadanie dodatkowego znaczenia etykiecie, ponieważ kolor tła, na którym jest naniesione logo Prochem odzwierciedla właśnie poziom pH produktu. Jest to świetne udogodnienie dla doświadczonych specjalistów, ponieważ na pierwszy rzut oka mogą zobaczyć jaki odczyn posiada środek, którego za chwile użyją. Takie ułatwienie dla użytkowników tej chemii to kolejny dowód na profesjonalne podejście do klientów. Dzięki znajomości znaczenie pH w praniu i znajomości odczynu produktu po samym spojrzeniu od razu wiemy jak mocny środek mamy w ręku i po tym możemy wywnioskować czy jest odpowiedni do zadania, które chcemy wykonać.

Znaczenie pH w praniu jest duże! Jak widać nie bez powodu profesjonaliści wybierają Prochemszczególne podejście do klienta to główny powód dla którego Prochem jest uważany za markę budującą najnowsze trendy w branży. Wybierz Prochem i rozwijaj swoją firmę z nami! Dowiedz się więcej!

najlepsza chemia do prania