Dystrybutor Prochem Europe z siedzibą w Swansea, Cotton & Sons, osiąga wzrost obrotów i zapotrzebowanie na dodatkowe miejsce produkcyjne, przenosząc się do większych pomieszczeń w prestiżowym Enterprise Park.

To duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że rodzinny biznes ma zaledwie sześć lat. Ale potem dyrektor Prochem Sean Cotton wskazuje, że prawie 35 lat doświadczenia w branży sprzątającej jest udziałem dobrych kontaktów z klientem.

„Mój tata miał firmę czyszczącą okna i kiedy ja i mój brat Dan opuścił szkołę oboje poszli z nim pracować,” mówi.

„Kiedy tata się spisywał, patrzyliśmy na poszerzanie naszej wiedzy, wchodząc w branże. Istnieje duże zapotrzebowanie lokalnie, ale także silna konkurencja więc rozpoznawane rynku jest ważne i musieliśmy pójść o krok dalej – rozpoznawalność marki są kluczem do osiągnięcia tego.”

Czwórka (mama Helen także jest dyrektorką) zaczęła od lokalu położonego dalej poza miastem. „To naprawdę się udało i szybko zorientowaliśmy się, że potrzebujemy więcej miejsca”, mówi Sean.

Swansea Enterprise Park jest siedzibą dla wielu prestiżowych firm, a duży ruch od razu przyniósł korzyści Cotton.

Zwiększona widoczność w mieście sprawiła, że ​​ich sąsiedzi wkrótce zostali dodani do bazy klientów firmy Prochem- eklektyczna mieszanka: od banków, uniwersytetów i hoteli po salony samochodowe, sklepy i biura, łącząca komercję z użytkownikami z sektora publicznego, takimi jak spółdzielnie mieszkaniowe oraz klienci z branży rozrywkowej.

Nowa siedziba firmy Prochem w Valley Way zapewnia dwukrotnie większą pojemność magazynową dawnej jednostki, większy salon wystawowy z ulepszonymi powierzchniami wystawowymi, licznik handlowy i obszar demonstracyjny maszyn. Prochem obecnie sprzedaje maszyny i odniosła sukces na Open Days w swojej siedzibie. Flota trzech samochodów dostawczych zapewnia szybką realizację zamówień, a poręczna usługa kurierska pomaga w dalszej obsłudze, a także w Internecie.

Sean wcześniej wspomniał o usługach i brandingu i są one wyraźnie bliskie sercu biznesu.

„Tak, usługa jest kluczem do wygrania działalności w tym sektorze, w przeciwnym razie jesteś tylko kolejnym zmiennokształtnym” – deklaruje Sean. „Mamy produkty tylko uznanych marek, takich jak Prochem, ponieważ wiemy, że będą dobrze działać u klienta”.

„Podobają nam się również wartości usługowe marki, które dobrze odzwierciedlają nas poprzez stowarzyszenie. Wszyscy byliśmy na kursach szkoleniowych, a te przyczyniają się do twojej wiedzy i zaufania, jeśli chodzi o zajmowanie się profesjonalnymi środkami czyszczącymi. ”

„Prochem bardzo wspiera nas i nasze wysiłki, a my przenieśliśmy do nich całą naszą działalność związaną z chemikaliami. Sprzedaż maszyn jest silna; w szczególności Steempro Powermax jest nadal naszym bestsellerem. „

Następny rok? „Trzymaj się mocno”, mówi Sean. „Z pewnością zrobimy kolejny dzień otwarty. I bardzo lubimy szkolenia dla dystrybutorów Prochem – więcej z nich proszę! ”

Cotton & Sons znajdują się teraz w Unit 6 Horizon Park, Valley Way, Swansea Enterprise Park, Swansea SA6 8RG.

www.cottonandsons.com

prochem dystrybutor